Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už tiekėjų spaudimą prekybininkams žada baudas

Mokesčiai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Už neteisėtą tiekėjų spaudimą prekybos tinklai galės būti baudžiami iki 400 tūkst. Lt baudomis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė ketina bausti didelę galią rinkoje turinčias mažmeninės prekybos įmones už tiekėjų spaudimą, kuris yra neteisėtas. Įmonėms gresia iki 400 tūkst. litų baudos. Tai numatyta Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo projekte.

„Susidariusi padėtis mažmeninėje prekyboje yra oligopolinė – keturi dominuojantys tinklai sudaro 72 proc. rinkos ir atitinkamai turi galią spausti tiek tiekėjus, tiek vartotojus“, – po Vyriausybės pasitarimo pirmadienį žurnalistams sakė ūkio ministras Dainius Kreivys.

Jo teigimu, mažmeninė maisto prekybos koncentracija iki šiol didėjo maždaug po 10 proc. kas keletą metų. Jei šis procesas ir toliau vyktų tokiais tempais, pasak D.Kreivio, per ateinančius 10 metų mažos parduotuvėlės šalyje išnyktų, o dominuojančių tinklų koncentracija rinkoje pasiektų 90 procentų.

Kaip sakė D.Kreivys, šis įstatymas suteiktų pagalbą ir mažoms parduotuvėlėms, ir apsaugą tiekėjams. Įstatyme projekte numatytos devynios apsaugos priemonės. Tai  mokesčio už įėjimą į tinklą draudimas, kai prekybos tinklai ima mokestį už naujos prekės įtraukimą į parduotuvę.

Taip pat bus draudžiamos kompensacijos už negautą ar gautą mažesnį nei tikėtasi pelną, uždraustas vadinamasis lentynos mokestis. „Su Žemės ūkio ministerija derina, kad logistikos mokestis irgi būtų draudžiamas“, – sakė D.Kreivys. Jo žiniomis, šie mokesčiai būdavo pakankamai dideli, tačiau konkrečių skaičių ministras viešinti nenorėjo.

Galutinai dėl šio įstatymo projekto Vyriausybė turėtų apsispręsti trečiadienį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką