Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 29, 09:09

Užimtumo tarnyba: Europos darbo rinka pajuto karo Ukrainoje pasekmes

Kelis mėnesius vyravusios prognozės pildosi – darbo rinkos rodikliai birželį pajuto neigiamas geopolitinių pokyčių pasekmes, rašoma pranešime spaudai.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / 123RF.com nuotr.

Europos valstybinių užimtumo tarnybų tinklo ir Užimtumo tyrimų instituto (IAB) darbo rinkos pagrindinis rodiklis, palyginti su geguže, nukrito 1,3 balo ir šiuo metu siekia 102,9. Nepaisant šio nuosmukio, tendencijos išlieka optimistiškos.

Europos darbo rinkos barometro nedarbo subrodiklis sumenko 2 balais iki 101,5.

Tai – gerokai didesnis mažėjimas, nei užimtumo subrodiklio, kuris šiuo metu siekia 104,2 balo ir, palyginti su geguže, sumažėjo tik 0,6 balo.

Didesnis nuosmukis fiksuotas Vokietijoje, Šveicarijoje, Belgijoje-Valonijoje ir Kipre. Nepaisant šių ženklų, situacija Europos darbo rinkoje išlieka stabili, nes pagrindiniai rodikliai visose šalyse yra aukštesni nei neutrali 100 balų riba.

„Darbo rinkos laikosi gerai, bet Europa pajuto Rusijos ir Ukrainos karo padarinius, pristabdžius žaliavų tiekimą“, – pranešė Enzo Weberis, IAB prognozių vadovas. Jis teigia, kad ir toliau išlieka potenciali geopolitinės Rusijos ir Ukrainos karo ekspansijos arba didelio energijos tiekimo trikdžių rizika.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką