Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti
05 15 /09:11

V.Čmilytė-Nielsen: 4 proc. BVP gynybai siekis galėtų būti strateginiuose dokumentuose

Tikslas pasiekti 4 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) gynybos finansavimą galėtų atsidurti viename iš šalies strateginių dokumentų, sako Seimo pirmininkė ir liberalų lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Viktorija Čmilytė-Nielsen
Viktorija Čmilytė-Nielsen / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

„Suprantama, kad pasiekti 4 procentus artimiausiu laiku būtų labai sudėtinga. Mes vis dar diskutuojame dėl priemonių 3 procentams“, – Žinių radijui trečiadienį sakė V.Čmilytė-Nielsen.

„Bet aš tikrai matyčiau prasmę, kad šis 4 procentų tikslas, jeigu dėl jo gali sutarti, o manau, kad gali, pagrindinės politinės partijos, parlamentinės partijos, kad jis atsispindėtų net ir kažkuriame strateginiame dokumente“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Jos teigimu, ambicija skirti daugiau lėšų gynybai kartu yra signalas ir Lietuvos sąjungininkams, „kad Lietuva labai rimtai žvelgia į savo saugumą“.

Pasak Seimo pirmininkės, šeštadienį Liberalų sąjūdis savo rengiamame Gynybos forume aptars papildomų lėšų gynybai priemones.

V.Čmilytė-Nielsen sako, kad visuomenę ir politikus dėl 4 proc. BVP gynybos finansavimo raginanti susitarti verslo iniciatyva viešojoje erdvėje sukėlė „pozityvų efektą“.

„Vertinant, kad iniciatyva ateina būtent iš verslo, iš valstybiškai mąstančių žmonių, kad parašų yra daugiau nei 50 tūkst. (...), tai yra reikšmingas pasakymas, įrodymas, kad saugumas, gynybos stiprinimas aktyviems Lietuvos piliečiams yra svarbus“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Visuomenę ir politikus dėl 4 proc. BVP gynybos finansavimo raginančią susitarti iniciatyvą „4 procentai“ kovo pabaigoje subūrė paramos Ukrainai organizacija „Blue/Yellow“, telekomunikacijų įmonės „Telia Lietuva“, „Bitė Lietuva“, „Tele2“, startuoliai „Tesonet“ bei „Vinted“, „Teltonikos“ įmonių grupė, kitos žinomos Lietuvos įmonės.

Iniciatyvos atstovai trečiadienį premjerei Ingridai Šimonytei ketina perduoti tai raginančią 50 tūkst. gyventojų parašų surinkusią peticiją.

Gynybos finansavimą politikai nori didinti iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), siekiant kariuomenėje greičiau kurti diviziją, iki 2027 metų priimti Lietuvoje Vokietijos brigadą ir pasirengti visuotiniam šaukimui.

Premjerė Ingrida Šimonytė balandžio viduryje pranešė apie specialaus fondo gynybai steigimą. Jame būtų kaupiamos lėšos gynybai iš didesnių mokesčių, į jį taip pat galėtų aukoti gyventojai ar verslas.

Premjerė anksčiau yra sakiusi, kad politikai ir socialiniai partneriai artėja prie susitarimo dėl kelių šaltinių didinti finansavimą gynybai, tarp jų – didesnio pelno mokesčio tarifo. Ji vėliau įvardijo, kad galimos diskusijos dėl šio mokesčio didinimo 1,5 ar 2 proc. punktais.

Tarp siūlymų taip pat gali atsirasti didesnis gyventojų pajamų mokesčio tarifas savarankiškai dirbantiesiems.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius