Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Šapoka: dėl PVM lengvatos šildymui tektų gauti Europos Komisijos leidimą

Vilius Šapoka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Vilius Šapoka
Šaltinis: 15min
3
A A

Sugrąžinti šildymo lengvatą nebūtų taip paprasta. Finansų ministras Vilius Šapoka ketvirtadienį Seime teigė, kad dėl naujos pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos tektų gauti Europos Komisijos pritarimą ir šis procesas gali būti komplikuotas. Be to, šaliai leidžiama turėti tik dviejų dydžių lengvatinius tarifus – jei vienas būtų keičiamas, atitinkamai keistųsi PVM lengvata ir kitoms paslaugoms.

„Dalykas labai paprastas – pagal ES teisę galimi tik du lengvatiniai tarifai, jei keičiame vieną, turime apsispręsti, kokioms prekėms ir paslaugoms jį taikyti. Taip pat Europos Komisija turi reikalavimą, prieš atliekant poveikį rinkai lengvatiniais tarifais, atsiklausti jos nuomonės. Toks reikalavimas yra teisės aktuose“, – Seimo Biudžeto ir finansų komitete ketvirtadienį sakė V.Šapoka.

Kadangi Lietuvoje šiuo metu taikomi 5 ir 9 proc. lengvatiniai tarifai, norint šildymui pritaikyti 15 proc. tarifą tektų vieno iš ankstesnių tarifų atsisakyti, atitinkamai būtų koreguojamos lengvatos ne tik šildymui.

„Nėra tokios galimybės turėti tris tarifus. Kalbant apie šildymo lengvatą – jos galiojimas pasibaigęs. Iki šiol ji būdavo vis pratęsiama. Jei norime ją įvesti naujai, turime pareigą kreiptis į EK ir atsiklausti jos nuomonės“, – tvirtino V.Šapoka.

Komiteto nariams kilo klausimas, ar vėl įvedus lengvatą šildymui atitinkamai turėtų keistis ir kompensavimo už šildymą tvarka – kadangi dabar jau priimti įstatymo pakeitimai užtikrinantys platesnę prieigą prie kompensacijų.

„Logiška, kad jei lieka tas pats tarifas, koks buvo, tai ir kompensavimas turėtų sugrįžti į buvusį lygmenį. Bet jei bus tarpinis sprendimas, tai matyt ir į kompensavimą reikėtų koreguoti. Bet daug žmonių turi tą lengvatą ir administravimas yra sudėtingas, o tai nėra gerai. Ir valstybės remiamos pajamos yra didinamos – o jos turi poveikį lengvatų apskaičiavimui. Kai jas didiname, reiškia daugiau žmonių pretenduos į kompensacijas už šildymą“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjas Romas Lazutka.

V.Šapoka patikslino, kad 5 proc. PVM tarifas yra minimalus, kokį įmanoma nustatyti. Jis įspėjo, kad atsisakant vieno iš tarifų dydžio tektų peržiūrėti jo taikymą kitoms paslaugoms. Pasak ministro, šiuo metu su EK jau kalbamasi dėl galimos naujos PVM lengvatos šildymui.

Šiuo metu lengvatinis 9 procentų PVM tarifas taikomas knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams, periodiniams leidiniams, keleivių ir bagažo vežimui reguliariais maršrutais, apgyvendinimo paslaugoms.

O lengvatinis 5 procentų PVM tarifas taikomas vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, neįgaliųjų techninės pagalbos priemonėms ir jų remontui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką