-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

V.Šapoka: matome galimybių tvarių finansų srityje

Lietuvai tapus viena finansinių technologijų (fintech) sektoriaus lyderių, finansų ministras Vilius Šapoka teigia taip pat matantis šaliai galimybių tvarių finansų srityje.
Vilius Šapoka
Vilius Šapoka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Matau dar vieną galimybę tvarių finansų srityje (...) Kaip sakau, tvarių, arba žaliųjų finansų esmė, yra ne kiek medžiai, o duomenys. Dėl to manau, kad tai yra puiki niša ir mes galime būti sėkmingi šioje srityje“, – penktadienį „Investuok Lietuvoje“ 2019 metų fintech ataskaitos pristatymo renginyje kalbėjo V.Šapoka.

Lietuvos banko (LB) valdybos narys Marius Jurgilas pabrėžė, kad apie tvarumą reikia galvoti ne tik iš žaliosios, bet ir iš finansinės perspektyvos.

„Mes taip pat turime galvoti apie tvarumą, ne tik iš žaliosios tvarios plėtros perspektyvos, bet taip pat iš tvarių finansų perspektyvos“, – renginyje sakė M.Jurgilas.

Pasak jo, jei Lietuva nepasieks finansinio tvarumo tikslų, fintech ir kituose verslo patrauklumo reitinguose šalis gali nukristi žemyn.

„Jei to neįgyvendinsime, kitais metais būsime ne ketvirtoje, o 14-oje vietoje“, – pabrėžė M.Jurgilas.

Jungtinės Karalystės bendrovės „Findexable“ sudarytame tarptautiniame fintech reitinge Lietuvai pernai atiteko ketvirta vieta, o fintech palankiausių miestų sąraše Vilnius užima 29 poziciją.

Praėjusį mėnesį Finansų ministerija, kartu su Europos Komisija (EK) ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku (ERPB), aptarė galimybę Lietuvoje kurti tvarių finansų centrą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius