Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

V.Šapoka ragina į „Ateities ekonomikos DNR“ planą labiau įtraukti socialinius partnerius

Įgyvendinant šalies ūkio skatinimui skirtą 6,3 mlrd. eurų vertės „Ateities ekonomikos DNR“ planą reikia geriau bendradarbiauti su socialiniais partneriais, teigia finansų ministras Vilius Šapoka.
Vilius Šapoka
Vilius Šapoka / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Į ką noriu atkreipti visų ministrų dėmesį, tai, kad labai netolygiai įtraukiami socialiniai partneriai. Reikia pripažinti, kad ne visose ministerijose ta situacija yra patenkinama, dėl to tikrai visų prašau atkreipti dėmesį ir įtraukti ankstyvosiose stadijose socialinius partnerius. Turime girdėti, nes socialiniai partneriai ne kartą yra išsakę tokį, manau, pagrįstą priekaištą“, – Vyriausybės pasitarime kalbėjo V.Šapoka.

Pristatydamas plano įgyvendinimo pirmojo mėnesio – liepos – rezultatus, jis sakė, kad startas yra neblogas: iš birželį patvirtinto plano išmokėta 167,4 mln. eurų – 2,6 proc. 2020-2021 metais planuotų išmokėti lėšų.

„Per liepos mėnesį jau investuota 167,4 mln. eurų, startas tikrai yra neblogas, daugiausiai lėšų investuota pagal žmogiškojo kapitalo bei ekonominės infrastruktūros investavimo kryptis. Taip pat, kas neatsispindi skaičiuose, tai labai svarbu, jog intensyviai vyksta Investicinio komiteto posėdžiai ir jau pritarta 22 koncepcijoms, kurių bendra vertė yra beveik 400 mln. eurų“, – vardijo ministras.

Plano priemonėms jau skirta 4,562 mlrd. eurų, o nepaskirstyta 1,615 mlrd. eurų. Pradėjus įgyvendinti planą, į jį anksčiau įtrauktoms investicijoms buvo skirta 4,1 mlrd. eurų, tuo metu 2,2 mlrd. eurų – naujos investicijos.

6,3 mlrd. eurų vertės plane numatyti penki prioritetai – žmogiškasis kapitalas, skaitmeninė ekonomika ir verslas, inovacijos ir moksliniai tyrimai, ekonominė infrastruktūra bei klimato kaita ir energetika. Plano įgyvendinimo laikotarpis – nuo šių metų liepos iki kitų metų gruodžio pabaigos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius