15 dienos proga! Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur.
Išbandyti
Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

V.Šapoka: reikia vengti veiksmų, kurie perkaitintų ekonomiką

Lietuvai per koronaviruso krizę pradėjus beprecedentes ekonomikos skatinimo priemones, finansų ministras perspėja, kad negalima imtis veiksmų, kurie perkaitintų ekonomiką. Vilius Šapoka pabrėžė, kad skatindama ekonomiką Lietuva turi laikytis subalansuoto požiūrio ir skeptiškai vertino siūlymus dar didinti socialines išmokas.
Banknotų iliustracijos
Pinigai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Kalbant apie ateitį, tai tikrai neturime imtis perteklinių žingsnių, kad perkaitintume savo ekonomiką. Kuomet kalba eina apie įvairius pasiūlymus, kurie yra susiję su socialine sritimi, tai tikrai tuos pasiūlymus vertinu labai atsargiai, nes iš tiesų turime laikytis subalansuoto požiūrio“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams trečiadienį sakė V.Šapoka.

Jis pabrėžė, kad Lietuvos ekonominė situacija yra bene geriausia visoje Europos Sąjungoje (ES), todėl žingsniai skatinant ekonomiką turi būti pamatuoti.

Ministras taip pat dar kartą pabrėžė, kad kitų metų biudžetas bus „saugus“.

„Kalbant apie ateinančius metus, rugsėjo pradžioje atnaujinę ekonomines prognozes, pateiksime subalansuotą, saugų biudžetą, nes turime ne tik skatinti ekonomiką, bet ir galvoti apie skolos tvarumą“, – sakė V.Šapoka.

„Dar kartą pabrėžiu – ateinančių metų biudžetas turi būti saugus“, – pridūrė jis.

„Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis antradienį perspėjo apie riziką perkaitinti ekonomiką tiek Lietuvoje, tiek globaliu mastu. Jo teigimu, kai kurios Vyriausybės skatinimo priemonės galimai buvo perteklinės ir lėšos buvo dalinamos net tiems žmonėms, kurie dėl pandemijos ir karantino rimčiau nenukentėjo.

„Swedbank“ ekonomistai perspėja, kad įsibėgėjant valdžios išlaidoms, artimiausiais metais gali ūgtelėti ir infliacija – 2021 metais ji gali siekti 2,5 proc., 2022 metais – 2,8 proc.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius