Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 22d. 15:45

V.Sinkevičius apie idėją kurti valstybinių vaistinių tinklą: abejoju, kiek tai reikalinga

Virginijus Sinkevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Virginijus Sinkevičius

Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius susitikime su Lietuvos pramonininkų konfederacijos nariais išreiškė abejonę dėl valdiškų vaistinių tinklo įkūrimo ambicijos pagrįstumo ir reikalingumo.

„Kaip vaistinių reklamų draudimo atveju, taip ir šiuo atveju – ambicija yra, bet labai smarkiai abejoju, kiek ji pagrįsta ir reikalinga. Kol kas nėra pateikta jokių siūlymų ir skaičių, ar tai padėtų sumažinti vaistų kainas“, – antradienį Lietuvos pramonininkų konfederacijos išplatintame pranešime cituojamas ūkio ministras.

„Mano pozicija dėl valstybės valdomų įmonių nesikeičia – ten, kur verslas gali suteikti geros kokybės paslaugą už gerą kainą, ten valstybės kišimosi neturi būti. Nuomonę dėl įregistruoto Farmacijos įstatymo projekto pateiksime kaip įmanoma greičiau“, – teigia V.Sinkevičius.

Ministras, anot Lietuvos pramonininkų konfederacijos, patikino, kad Seimas Vyriausybės išvados nepaprašė, tik atskiri Seimo nariai kreipėsi dėl Ūkio ministerijos nuomonės pateikimo.

123RF.com nuotr./Vaistai
123RF.com nuotr./Vaistai

„Virginijus Sinkevičius neabejojo, kad pateiks tokią nuomonę, kokią jau išdėstė Seimo Teisės departamentas ir Europos teisės departamentas prie Teisingumo ministerijos“, – rašoma pranešime.

Vertindamas Farmacijos įstatymo projektą, Seimo Teisės departamentas pateikė išvadą, kad tai prieštarauja Konstitucijai bei iškreipia konkurenciją. Europos teisės departamento prie Teisingumo ministerijos išvadoje teigiama, kad toks sprendimas pažeistų stojimo į ES sutartį.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidento Vidmanto Janulevičiaus nuomone, valstybės pareiga yra reguliuoti, bet ne pačiai dalyvauti versle, „taip neva imituojant didesnę konkurenciją“. Anot jo, tai visų pirma yra konkurencijos iškreipimas ir investicijų Lietuvoje stabdymas.

Gegužės 15-ąją Seimas po pateikimo pritarė „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio siūlymui leisti sveikatos priežiūros įstaigoms, ligoninėms steigti savo vaistines.

Dabar veikiančiose visuomenei neprieinamose vaistinėse skiriami kompensuojamieji vaistai, o stacionare gydomi ligoniai perka vaistus tinklinėse vaistinėse, todėl siūloma valstybinėse vaistinėse leisti parduoti vaistus visiems.

Seimas šį siūlymą svarstys birželį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką