Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 22d. 10:00

Vaistinių sandorį ženklina ir skolos

Nors sergančiųjų gripu nedaug, peršalimo ligos nepalieka klaipėdiečių ramybėje.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Vaistinė

Lenkijos vaistais prekiaujančios įmonės „Polska Grupa Farmaceutyczna“ valdomos „Gintarinės vaistinės“ tinklo sprendimas įsigyti „Litfarma“ vaistines perskirsto rinką.

Manoma, kad lenkai supirks ir mažąsias „Litfarma“ vaistines, tarp kurių – ir priklausančios sveikatos apsaugos viceministro šeimai, penktadienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Dabar Lenkijos įmonės kontroliuojama „Gintarinė vaistinė“ perka bendrovę „Saulėgrąžų vaistinė“. Po to ketinama pirkti ir su pastarąja susijusias įmones.

Iki šiol po „Litfarma vaistinės“ iškaba dirbo penkios bendrovės. Šiuo prekės ženklu naudojosi „Saulėgrąžų vaistinė“, turinti ir bendrovių „Užlietavos vaistinė“, „Pažaislio vaistinė“, „Solvera vaistinė“ ir „Thymus vaistinė“ akcijų. Ar visų šių bendrovių akcijas supirks Lenkijos įmonė, kol kas neaišku.

„Kol kas iš lenkų įmonės oficialaus pasiūlymo negavome“, – patikino sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis, kurio šeimos įmonė „Inesa“ valdo 34 proc. bendrovės „Thymus vaistinė“ akcijų. Kiti 66 proc. akcijų iki šiol priklausė bendrovei „Saulėgrąžų vaistinė“.

Pasak A.Klišonio, pagal „Thymus vaistinės“ akcininkų susitarimą, „Inesa“ arba turėtų išpirkti akcijas iš „Saulėgrąžų vaistinės“, arba parduoti savo akcijas už tokią pat kainą, kiek „Saulėgrąžų vaistinei“ už akcijas moka naujieji savininkai. Koks bus „Thymus vaistinės“ likimas, jos akcininkai nuspręs sulaukę Konkurencijos tarybos atsakymo.

Pritars ši tarnyba bendrovės „Gintarinė vaistinė“ prašymui dėl veiklos koncentracijos ar ne, turėtų paaiškėti maždaug per mėnesį.

Du įmonės „Saulėgrąžų vaistinė“ savininkai – Vaidas Sliesoraitis ir Rytis Jurkėnas – pirkėjo savo vaistinėms ieškojo bene trejus metus.

Tinklas „Litfarma vaistinė“, už kurį mokama 14,2 mln. litų, pagal vaistinių skaičių rinkoje buvo penktas.

„Gintarinės vaistinės“ generalinis direktorius Kęstutis Broniukaitis yra minėjęs, kad užbaigus sandorį „Gintarinė vaistinė“ valdys 285 vaistines, o bendroji jos rinkos dalis sudarys apie 20 proc.

Vis dėlto „Lietuvos ryto“ šaltiniai tvirtina, kad ir „Litfarma vaistinė“ buvo nemenkai įsiskolinusi didmeninei vaistų tiekimo įmonei „Limedika“, kurią irgi valdo „Polska Grupa Farmaceutyczna“. Spėjama, kad skola siekė apie 12–15 mln. litų. Tai sudarytų maždaug septintadalį bendrovės metų apyvartos.

Vargu ar atgauti tokią skolą „Limedika“ turėjo galimybių. Todėl sandoris tarp bendrovės „Saulėgrąžų vaistinė“ ir „Polska Grupa Farmaceutyczna“ – abiem pusėms priimtina išeitis.

„Polska Grupa Farmaceutyczna“ kartu su „Norfos mažmena“ šiuo metu valdo po pusę bendrovės „Vaistinė N“ akcijų. Šiam tinklui priklauso apie 70 vaistinių.

Pagal apyvartą „Eurovaistinei“ priklauso apie 35 proc. rinkos (ji valdo apie 250 vaistinių). Bendrovė „Camelia vaistinė“ užima ketvirtį rinkos ir valdo apie 290 vaistinių. Tinklui „Šeimos vaistinė“ priklauso 130 vaistinių. Bendrovei „Apotheca vaistinė“ – 43.

2011 metų sausį Lietuvoje veikė maždaug 1400 vaistinių – 100 mažiau nei prieš porą metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką