Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valandos darbo sąnaudos per ketvirtį padidėjo 2, o per metus – 3,8 procento

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad ketvirtąjį 2011 m. ketvirtį, palyginti su trečiuoju 2011 m. ketvirčiu, vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, įskaitant ir individualiąsias, pašalinus sezono įtaką, padidėjo 2 procentais, iš jų verslo įmonėse – 1,7 procento.

Darbo sąnaudos augo beveik visų ekonominės veiklos rūšių įmonėse, labiausiai – švietimo (5,2 proc.), kasybos ir karjerų eksploatavimo (4,5 proc.), informacijos ir ryšių (3,7 proc.), didmeninės ir mažmeninės prekybos; variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto (2,9 proc.) įmonėse.

Darbo sąnaudų augimą ketvirtąjį 2011 m. ketvirtį lėmė išmokėtos didesnės nereguliarios premijos, priedai, priemokos ir vienkartinės piniginės išmokos ir kt.

Per metus (ketvirtąjį 2011 m. ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2010 m. ketvirčiu) vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse padidėjo 3,8 procento (trečiąjį 2011 m. ketvirtį – 2,7 proc.), iš jų verslo įmonėse – 3,5 procento.

Per metus darbo sąnaudos augo beveik visų ekonominės veiklos rūšių įmonėse, labiausiai – informacijos ir ryšių (12,5 proc.), finansinės ir draudimo veiklos (8 proc.), žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo (6,8 proc.) ir apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veiklos (5,5 proc.) įmonėse.

Per metus bruto darbo užmokestis pinigais ir išmokos natūra labiausiai padidėjo informacijos ir ryšių įmonėse

Vienos dirbtos valandos bruto darbo užmokestis pinigais ir išmokos natūra pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse per metus padidėjo 4,1 procento, iš jų verslo įmonėse – 4,2 procento, o kitos darbo sąnaudos (socialiniai darbdavio įnašai (įmokos) padidėjo atitinkamai 3,1 ir 1,9 procento.

Sparčiausiai bruto darbo užmokestis pinigais ir išmokos natūra augo informacijos ir ryšių (12 proc.), žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo (6,9 proc.), finansinės ir draudimo veiklos (6,2 proc.) ir apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veiklos (5,6 proc.) įmonėse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką