TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdantieji rado papildomus 84,4 mln. litų

Litai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Litai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė papildomai rado 84,4 mln litų naujajam šių metų biudžeto projektui, nors Seimo nariai ir atskiros institucijos siūlymų pateikė už papildomus 1367 mln. litų. Tiesa, Vyriausybę pasiekė dešimtį kartų mažesnė prašymų suma – Seimo Biudžeto ir finansų komitetas Vyriausybei asignavimus siūlė didinti 143,2 mln. Lt.

Beveik trečdalis papildomo finansavimo atiteks Kelių fondui – jam papildomai skirta 25 mln litų. Seimo opozicija buvo nepatenkinta, kad daugiausia atsižvelgta į valdančiųjų partijų siūlymus.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas teigė, kad tokia siūlymų tvarka nuo rudens greičiausiai keisis, t. y.  bus svarstomi ne atskirų parlamentarų siūlymai, o atsižvelgiama į bendrą regionų ar rajonų poreikį valstybės lėšoms: asignavimų būtinumą, investicijų efektyvumą ir prioritetus.

Šemeta: nesiėmus veiksmų smarkiai augs valstybės skola

Pasak finansų ministro Algirdo Šemetos, papildomos valstybės lėšos rastos daugiau kaip 29 mln. litų sumažinus finansavimą Finansų ministerijos vykdomoms programoms, 6 mln. litų sumažinus asignavimus turtui įsigyti bei daugiau kaip 48 mln. litų padidinus biudžeto deficitą.

Opozicinių partijų atstovai Vyriausybę ragina greičiau kreiptis į Tarptautinį valiutos fondą paskolos.Finansų ministras parlamentarams aiškino, kad nesiėmus papildomų priemonių biudžeto deficitas šiemet pasieks 5 proc. BVP, o valstybės skola kitų metų pabaigoje gali siekti 30 proc. BVP.

„Mūsų manevro laisvė yra labai nedidelė. Pagal Europos Komisijos prognozes, jei nedarysime papildomų veiksmų, kurių numatoma imtis birželio mėnesį, mūsų biudžeto deficitas gali siekti daugiau nei 5 proc. BVP. Vadinasi, jei nesiimsime reikiamų priemonių šiais ir kitais metais, mūsų valstybės skola jau kitų metų pabaigoje gali pasiekti daugiau nei 30 proc. Su Pasaulio banko ekspertais apskaičiavome, kad jei nesiimsime reikiamų priemonių fiskalinei konsolidacijai, po kelerių metų iškiltų grėsmė vykdyti Mastrichto skolos kriterijų. Veiksmai, kuriuos Vyriausybė atlieka, yra būtini ir juos puikiai supranta ir teigiamai vertina tiek Europos Komisija, tiek Europos Taryba, tiek Tarptautinis valiutos fondas“, – kalbėjo A.Šemeta.

Jis dar kartą pakartojo, kad mažinant asignavimus neliečiamos labiausiai socialiai pažeidžiamos visuomenės grupės: kultūros, socialiniai darbuotojai, mažiausiai uždirbantys statutiniai pareigūnai.

Opozicija: greičiau kreipkitės į TVF

Opozicinių partijų atstovai Vyriausybę ragina greičiau kreiptis į Tarptautinį valiutos fondą (TVF) paskolos. Tokią nuomonę Seimo plenarinių posėdžių salėje šiandien išreiškė socialdemokratė Birutė Vėsaitė. „Verslo gaivinimo pastangos nėra efektyvios, todėl raginu Vyriausybę greičiau kreiptis į TVF, kol dar nėra per vėlu“, – kalbėjo Seimo narė.

Seimas po svarstymo pritarė naujajam biudžeto projektui, o jį tvirtinti planuojama šį ketvirtadienį.

Planuojama, kad biudžeto įplaukos šiemet mažės daugiau nei 3 mlrd. litų, o išlaidos pagal dabartinį projektą mažinamos kiek daugiau nei 1 mlrd. litų.

Birželio mėnesį Vyriausybė Seimui pateiks dar vieną biudžeto projektą – teigiama, kad per antrą biudžeto balansavimo etapą bus svarstomi ir mokesčių klausimai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką