Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdininkai išleidžiami ne tuščiomis

Savivaldybių administracijose net gilėjanti krizė nesustabdė valdininkų armijos gausėjimo.
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Mažinama valdininkų armija
Šaltinis: 15min
0
A A

Valdžia tikina, kad klerkų atleidimas finansinės naudos duos ateityje, tačiau vien šiemet atleidžiamiems valdininkams turėtų būti išmokėta apie 15 mln. litų, rašo „Lietuvos žinios“.

Pernai Vyriausybė valdininkų gretas sumažino keturiais tūkstančiais, tiek pat valdininkų gretas planuojama sumažinti ir šiais metais. Tačiau toks procesas gerokai tuština valstybės iždą, mat pernai atleistiems valdininkams buvo išmokėta 1,3 mln. litų išeitinių išmokų, tokia pat suma išleista ir per tris šių metų mėnesius. Ši suma vasarą išaugs dešimteriopai, kai bus likviduotos apskritys ir jų administracijos, rašo „Lietuvos žinios“.

Finansų ministerijos duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį išeitinėms išmokoms bei kompensacijoms už nepanaudotas kasmetes atostogas buvo paskirstyta 1,3 mln. litų. Didžiausia suma – 904,5 tūkst. litų skirta pertvarkomų Žemės ūkio ministerijos tarnybų darbuotojams. Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos gavo 454,3 tūkst. litų, Lietuvos valstybinis žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centras – 418 tūkst. litų, Laukystos žuvų veislynas – 32,2 tūkst. litų.

Švietimo ir mokslo ministerija atleistiems Kvalifikacijų tarnybos valstybės tarnautojų išeitinėms pašalpoms gavo 203,9 tūkst. litų. Vidaus reikalų ministerija atsiskaityti su Tautinių mažumų ir išeivijos departamento darbuotojais gavo 200,7 tūkst. litų, o už nepanaudotas kasmetes atostogas pernai šio departamento darbuotojams dar buvo pridėta 161 tūkst. litų iš Vyriausybės rezervo.

Pirminiais skaičiavimais, norint atsiskaityti su visų šiais metais naikinamų ar reorganizuojamų institucijų darbuotojais iš viso reikės apie 15 mln. litų.

Vyriausybės kanclerio Deivido Matulionio teigimu, šįmet valdininkų skaičių Vyriausybėje planuojama mažinti 5 procentais.

„Reforma vykdoma ne tik mažinant etatus, bet ir karpant darbo užmokesčio fondą. Šiemet visoms institucijoms jis sumažintas 10 procentų“, – „Lietuvos žinioms“ teigė D.Matulionis.

Ministro pirmininko tarnybos teigimu, nuo 2009-ųjų sausio 1 dienos iki 2010-ųjų sausio 1 dienos visose įstaigose, kurioms pareigybių skaičių nustato Vyriausybė, valstybės tarnautojų ir dirbančiųjų pagal darbo sutartis skaičius sumažėjo 3 386 pareigybėmis.

Kitų institucijų – Seimo, prezidentūros, savivaldybių ir kitų reguliavimo srityje esančiose įstaigose užimtų pareigybių skaičius per šį laikotarpį sumažėjo 538 pareigybėmis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką