Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 16d. 13:27 , atnaujinta: 2015 birželio 16d. 15:43

Valdis Dombrovskis: Lietuva turėtų sumažinti biudžeto deficitą

Valdis Dombrovskis ir Algirdas Butkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Valdis Dombrovskis ir Algirdas Butkevičius

Už eurą ir socialinį dialogą atsakingas eurokomisaras Valdis Dombovskis perspėja, kad Lietuvos biudžeto deficitas šiemet neturėtų išaugti. Anot jo, EK prognozuoja, kad šiemet šalies deficitas bus 0,7 punkto didesnis nei šalis yra įsipareigojusi.

„Visos valstybės, kurios yra pasirašiusios fiskalinės drausmės susitarimą, turi pasiekti savo vidutinio laikotarpio biudžeto tikslus. Lietuvos atveju tai yra, kad struktūrinio biudžeto deficitas nebūtų didesnis nei 1 proc. bendrojo vidaus produkto. Pernai deficitas buvo 1,2 proc. ir buvo galima laikyti, kad tikslas pasiektas, tačiau, remiantis EK pavasario prognoze, šiemet deficitas išaugs iki 1,9 proc. BVP. Taigi, mūsų rekomendacijos yra išvengti šio nuokrypio“, – antradienį žurnalistams po susitikimo su Lietuvos premjeru Algirdu Butkevičiumi Vilniuje sakė Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotojas.

VIDEO: Premjeras Algirdas Butkevičius susitiko su Europos Komisijos pirmininko pavaduotuoju V.Dombrovskiu

Anot V.Dombrovskio, Lietuvos ekonomikos augimas šiais metais turėtų išlikti spartesnis nei Europos Sąjungos (ES) ar euro zonos vidurkis.

„Lietuvos ekonomika auga ir tikimės, kad jos augimas išliks spartesnis nei ES ar euro zonos vidurkis. Europos Komisija prognozuoja, kad augimas šiemet sieks apie 2,8 proc., tačiau nelaimei matome, kad konfliktas Rytų Ukrainoje, Rusijos sankcijos ir šios šalies ekonomikos krizė daro neigiamą įtaką viso regiono valstybių ekonomikų augimui“, – kalbėjo V.Dombrovskis.

Tikisi plėtros antroje metų pusėje

Premjeras Algirdas Butkevičius sakė, kad pirmąjį ketvirtį šalies ūkio plėtra nebuvo tokia sparti, tačiau antroje metų pusėje ekonomikos raidą turėtų paspartinti pradedamos įsisavinti ES lėšos.

„Mūsų ekonomikos augimas pirmąjį ketvirtį buvo 1,5 proc., bet tikimės, kad antrąjį pusmetį pradėsime naudoti Europos Sąjungos lėšas iš 2014-2020 finansinės perspektyvos ir tai paskatins mūsų ekonomikos augimą. Tikimės, kad Lietuvos ekonomikos augimas šiemet turėtų pasiekti 2-2,5 procento“, – spaudos konferencijoje sakė A.Butkevičius.

Lietuvos Stabilumo programoje nurodoma, kad struktūrinis valdžios deficitas šiemet turėtų išlikti apie 1,1 proc. – toks jis buvo ir pernai. 2017 metais jis, planuojama, sumažės iki 0,2 proc. BVP, o 2018 metais bus 0,1 proc. BVP perteklius.

V.Dombrovkis taip pat pakartojo gegužę Komisijos paskelbtus siūlymus Lietuvai dėl sveikatos apsaugos stiprinimo. 

V.Dombrovkis taip pat pakartojo gegužę Komisijos paskelbtus siūlymus Lietuvai dėl sveikatos apsaugos stiprinimo. Be to, pasak V.Dombrovskio, Lietuva turėtų plėsti mokesčių bazę, pagerinti jų surinkimą, spręsti kvalifikuotos darbo jėgos problemą bei mažinti mokestinę naštą mažas pajamas gaunantiems asmenims.

Gegužės pradžioje paskelbtose EK prognozėse teigiama, kad Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas šiais metais sieks 2,8 proc., o kitąmet paspartės iki 3,3 procento.

Nedarbo lygis, pernai siekęs 10,7 proc., šiemet turėtų sumažėti iki 9,9 proc., kitais metais – iki 9,1 proc. Vidutinis darbo užmokestis šiemet augs 4,6 proc., kitąmet – 4,5 procento.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką