Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 10d. 10:00

Valdymo reikalavimai pasipildys naujomis taisyklėmis

Žiema kaime
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Žiema kaime

Valdymo reikalavimai, priklausantys kompleksinės paramos susiejimo reikalavimams, nuo metų pasipildys augalų apsaugos produktų naudojimo, maisto ir pašarų saugos bei ūkinių gyvūnų sveikatingumo reikalavimais.

Nuo 2011 metų sausio 1 d. jų laikytis turės pareiškėjai, dalyvaujantys Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) priemonėse „Išmokos ūkininkams vietovėse, kuriose yra kliūčių, išskyrus kalnuotas vietoves“, „NATURA 2000 išmokos ir su direktyva 2000/60/EB susijusios išmokos“, „NATURA 2000 išmokos“, „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“, „Pirmas žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ ir „Miškų aplinkosaugos išmokos“. Reikalavimai galioja ir gaunantiems tiesiogines išmokas už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, perdirbti skirtas braškes ir avietes bei atskiras tiesiogines išmokas už baltąjį cukrų.

Augalų, maisto ir pašarų sauga

Parama1

Gausiausia reikalavimų grupė - maisto ir pašarų saugos reikalavimai. Jie numato, jog maisto tvarkybos subjektai (maistą tvarkantys juridiniai ir fiziniai asmenys) ir pašarų ūkio subjektai (asmenys, įstatymų nustatyta tvarka, gaminantys, laikantys, fasuojantys, pakuojantys, transportuojantys, naudojantys ir tiekiantys rinkai pašarus) turi būti registruoti ar patvirtinti teisės aktų nustatyta tvarka. Šie pareiškėjai, išskyrus pirminės pašarų ūkio  gamybos subjektus, turi turėti įdiegtas ir įgyvendintas procedūras, pagrįstas Rizikos veiksnių analize ir svarbių valdymo taškų sistema.

Minėti pareiškėjai, gaminantys maisto produktus ir pašarus, juos laikantys, gabenantys, jais prekiaujantys ir naudojantys, turi teisės aktų nustatyta tvarka tvarkyti apskaitą ir saugoti apskaitos dokumentus. Jie taip pat turi atlikti produktų ženklinimą pagal teisės aktų reikalavimus. Taip pat šie pareiškėjai turi turėti atsekamumo sistemą ir ją taikyti. Maisto tvarkybos ir pašarų ūkio subjektai taip pat turi parengti ir vykdyti nesaugaus maisto ar pašaro pašalinimo iš rinkos procedūrą.

Nuo sausio taip pat įsigalioja reikalavimai dėl augalų apsaugos produktų naudojimo. Pareiškėjai, naudojantys profesionaliam naudojimui skirtus augalų apsaugos produktus, žemės ūkio valdose turi naudoti tik registruotus produktus. Paramos gavėjai taip pat įsipareigoja tvarkyti augalų apsaugos produktų apskaitos žurnalą pagal jų įvežimo, sandėliavimo, prekybos ir naudojimo taisyklėse nustatytą formą.

Užtikrinti gyvulių sveikatą

Parama

Trečia naujų reikalavimų grupė susijusi su ūkinių gyvūnų sveikatingumu. Ūkinių gyvūnų laikytojai turi pranešti teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai apie kritusius galvijus, vyresnius nei 24 mėn. amžiaus. Pranešti reikia ir apie savo reikmėms skerdžiamus galvijus, vyresnius nei 30 mėn. amžiaus, ir apie galvijus, kuriems pastebėta centrinės nervų sistemos pažeidimų.

Atrajotojai (karvės, ožkos, avys ir kiti) negali būti šeriami gyvūniniais baltymais arba pašarais, kurių sudėtyje yra gyvūninių baltymų, išskyrus teisės aktuose numatytas išimtis.

Ūkyje, kuriame auginami gyvuliai, turi būti pildomas veterinarinės medicinos produktų ir vaistinių pašarų, įsigytų pagal veterinarijos gydytojų receptus ir naudojamų produkcijos gyvūnams, apskaitos žurnalas.

Ūkinių gyvūnų laikytojas privalo nedelsdamas pranešti teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai apie snukio ir nagų ligos, kiaulių vezikulinės ligos, mėlynojo liežuvio ligos, galvijų maro, smulkiųjų atrajotojų maro epizootinės hemoraginės elnių ligos, avių ir ožkų raupų, vezikuliniostomatito, Tešeno ligos, žvynelinės ligos bei Rifto slėnio karštligės pasireiškimą.

Sankcijos už šių reikalavimų nesilaikymą bus pradėtos taikyti pareiškėjams, paraiškas pateikusiems nuo 2011 metų. Šiemet ar ankstesniais metais pateiktoms paraiškoms naujieji reikalavimai negalioja.

 

15min.lt nuotr./KPF logotipas naujas

 

Temos: 1 Ūkio subjektas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką