Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybė apiplėšinėja nepastebimai

Mokesčiai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Mokesčiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Daugumai pajamų deklaracijos pildymas – kietas riešutas, ir valstybė, atrodo, tuo naudojasi. „Respublika“ išsiaiškino, kad pasinaudojant įstatymo spragomis piliečiai gali būti apmokestinti dukart.

Vis daugiau gyventojų jau prakaituoja pildydami metines pajamų mokesčio deklaracijas, tačiau daliai norinčiųjų pasinaudoti mokesčių lengvata gali tekti nemaloniai nustebti. Pagal dabar galiojančią tvarką pinigų suma deklaravusiajam pajamas gali būti grąžinta mažesnė, nei turėtų, o į valstybės kišenę nubyrėtų daugiau pinigėlių, nei priklauso.

Paaiškėjo, kad nepaisant to, jog darbdavys už dovaną jau sumokėjo GPM, darbuotoja jį buvo priversta sumokėti dar kartą.Įstabiausia, kad piliečiai apiplėšiami vidury dienos jau seniai, tačiau iki šiol dėl to nebuvo kilę jokio triukšmo. Matyt, tai dėl to, kad įstatymo spragą sunku pastebėti net ir patyrusiam buhalteriui.

Viena „Respublikos“ skaitytoja, panorėjusi susigrąžinti gyventojų pajamų mokestį, nustebo – išmokėtina suma, kurią turėtų grąžinti Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), buvo mažesnė, nei priklausė. O viskas prasidėjo nuo vadinamojo dovanų paketo. Tokį kaip paskatinimą darbuotojai įteikė darbovietė.

Dovanų pakete buvo abonementas, suteikiantis galimybę lankytis sporto klube. Gyventojų pajamų mokestį (GPM) už abonementą sumokėjo darbdavys. Atrodo, viskas buvo atlikta taip, kaip to reikalauja įstatymai, tačiau yla iš maišo išlindo darbuotojai sugalvojus pasinaudoti mokesčių lengvata.

VMI pildant metinę pajamų mokesčio deklaraciją vienoje privalomų grafų reikalaujama įrašyti apie kitas gautas pajamas, apmokestinamas 15 proc. GPM mokesčiu, prie kurio šiuo atveju ir buvo priskirtas dovanų paketas. Paaiškėjo, kad nepaisant to, jog darbdavys už dovaną jau sumokėjo GPM, darbuotoja jį buvo priversta sumokėti dar kartą.

Taigi įstatymuose numatyta dvigubo apmokestinimo galimybė. Be jau sumokėtos valstybei darbdavio sumos, lygiai tokia pati suma buvo išskaičiuota iš pilietei turėtos grąžinti kompensacijos. To būtų išvengta tik tuo atveju, jei darbuotojas visiškai nedeklaruotų pajamų arba įmonė tam iš anksto užbėgtų už akių, t. y. mokestį už dovaną išskaičiuotų iš paties darbuotojo atlyginimo, rašo „Respublika“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką