Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 13d. 14:04

Valstybė žvilgterės į savo kišenę: vertins per 600 savivaldybėse „pamirštų“ VšĮ

Eimutis Misiūnas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Eimutis Misiūnas

Vyriausybė pavedė Vidaus reikalų ministerijai (VRM) formuoti viešųjų įstaigų (VšĮ) valdymo politiką, o taip pat analizuoti tas VšĮ, kurias valdo savivaldybė ar valstybė – kaupti duomenis, juos analizuoti šalies mastu.

15min anksčiau rašė, kad valstybė, be savo valdomų įmonių, dar turi šimtus viešųjų įstaigų (VšĮ). Jų veiklos kontrolė labai fragmentiška, niekas neanalizuoja jų veiklos rezultatų, o kai kuriais atvejais valstybė netgi neturi lemiamos sprendimo teisės, tačiau šios įstaigos kainuoja biudžetui, vykdo ir komercinę veiklą, o visuomenei sukuriama vertė – abejotina. Permainos buvo žadamos dar 2017 metais.

Valstybės kontrolė anksčiau pateikė rekomendaciją Vyriausybei paskirti vieną instituciją, kuri kauptų informaciją apie valstybės ir savivaldybių viešąsias įstaigas, ją analizuotų ir vertintų šalies mastu.

Trečiadienį Vyriausybė paskyrė Vidaus reikalų ministeriją atsakingą už VšĮ valdymo politikos formavimą, už teisės aktų inicijavimą ir koordinavimą, o valstybės ir savivaldybių valdomos VšĮ bus „surašytos“: bus kaupiami duomenys, jie analizuojami ir vertinami šalies mastu.

Šiuo metu veikiantis Valdymo koordinavimo centras atlieka tik valstybės valdomų įmonių priežiūrą.

Siekiama, kad nauja institucija kauptų, analizuotų ir vertintų informaciją apie viešąsias įstaigas bei būtų atsakinga už tokių įstaigų valdymo politiką. VRM kontroliuojama institucija turės prižiūrėti 648 viešąsias įstaigas, kurių dalininkė yra savivaldybė ar valstybė.

Vyriausybės ir savivaldos pasitarimų metu pernai konstatuota, kad Vidaus reikalų ministerija (VRM) formuoja valstybės politiką viešojo administravimo srityje, organizuoja, koordinuoja ir kontroliuoja jos įgyvendinimą.

Vidaus reikalų ministras (VRM) Eimutis Misiūnas kreipėsi prašydamas finansuoti 4 pareigybių įsteigimą šiai funkcijai vykdyti 2020-2022 metų biudžete.

„Mums VRM tai pakankamai nauja funkcija, yra 40 tūkst. su viršum viešųjų įstaigų, tai mums reikėtų atskiros politikos formavimo grupės“, – kalbėjo E.Misiūnas.

Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius patikino, kad anksčiau už šią sritį buvo atsakinga jo ministerija, tačiau iki tol šiai funkcijai nebuvo skirta nė vieno pilno etato.

Ministrams kilo abejonių, ar reikalinga tokia priežiūra, kadangi dauguma VšĮ yra privačios. Finansų ministras Vilius Šapoka patikino, kad reikia.

„Kalba eina apskritai apie šitos juridinės formos visų klausimų koordinavimą ir politikos formavimą. (…) Yra eilė klausimų, kurie susiję ir su mokestine aplinka, ir su paramos skirstymo taisyklėmis, dėl to tas yra reikalinga, kad atsakomybė dėl pačios juridinės formos būtų vienoje srityje“, – aiškino V.Šapoka.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką