Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės kontrolė: 2012 metų valstybės biudžeto projektas optimistinis

Svarstyklės
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Biudžetas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybės kontrolė pateikė Seimui išvadą dėl 2012 m. valstybės biudžeto projekto. Valstybės kontrolė konstatuoja, kad projektas parengtas pagal teisės aktų reikalavimus ir kartu su juo pateikta visa privaloma informacija.

Biudžeto projekte suplanuotas daugiau kaip pusketvirto karto mažesnis, palyginti su 2011 m., valstybės biudžeto deficitas. Projektas parengtas remiantis optimistinėmis makroekonominių rodiklių prognozėmis. Šiuo projektu siekiama 2012 m. sumažinti valdžios sektoriaus deficitą iki 2,8 proc. BVP. Vyriausybė šį tikslą planuoja pasiekti įvykdžiusi, Valstybės kontrolės nuomone, pernelyg optimistines nemokestinių pajamų surinkimo užduotis.

Valstybės kontrolė išplatintame pranešime spaudai teigia, kad 2,8 proc. BVP valdžios sektoriaus deficitas apskaičiuotas įvertinus centrinės valdžios, vietos valdžios (savivaldybių) ir socialinės apsaugos fondų planuojamus balanso rodiklius, kurie apskaičiuoti skirtingais principais: centrinės ir vietos valdžios – pinigų, o socialinės apsaugos fondų – kaupimo principu. Tikėtina, kad vietos valdžios balanso rodiklis bus deficitinis, tačiau Vyriausybė prognozuoja, kad savivaldybių biudžetų pajamos bus lygios išlaidoms.
Pajamų iš pagrindinių mokesčių prognozės parengtos atsižvelgiant į veiksnius, turinčius įtakos jų surinkimui. Valstybės kontrolės nuomone, pridėtinės vertės mokesčio ir akcizų prognozės yra atsargios, gyventojų pajamų mokesčio – optimistinė, o pelno mokesčio – pernelyg optimistinė.

Įvertinusi 2012 m. valstybės biudžeto projekte suplanuotus asignavimus, Valstybės kontrolė nurodė konkrečius atvejus, kai jie buvo suplanuoti nesilaikant teisės aktų. Valstybės kontrolė rekomendavo suplanuotų asignavimų nedidinti, išskyrus asignavimus skolos valdymo išlaidoms, kurių gali nepakakti.

„Siūlome peržiūrėti prognozuojamus pagrindinius makroekonominius rodiklius, suplanuotas valstybės biudžeto pajamas ir asignavimus, įvertinti vietos valdžios ir socialinių apsaugos fondų projektuojamus balanso rodiklius ir įsitikinti, ar bus pasiektas ambicingas tikslas, kad valdžios sektoriaus deficitas 2012 m. neviršytų 2,8 proc. BVP“, – sako valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką