Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės kontrolė: apskričių reformoje lėšų bus sutaupyta mažiau nei planuota

Taupyklė
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Taupyklė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybiniai auditoriai, įvertinę, kaip perskirstomos apskričių viršininkų administracijų funkcijos, nustatė, kad likvidavus apskričių viršininkų administracijas apskričių reforma įvykdyta: panaikinta 44 proc. jų kompetencijai priskirtų funkcijų, kitos perduotos valstybės valdžios institucijoms ir savivaldybėms. Tačiau auditoriai pastebėjo, kad apskričių reformos stebėsena nepakankamai veiksminga, todėl ateityje bus sudėtinga laiku spręsti kylančias problemas.

Pasak valstybės kontrolierės Giedrės Švedienės, nors Lietuvoje vykdytos apskričių reformos rezultatai ir nauda pasireikš tik ilgalaikėje perspektyvoje, procesui valdyti būtina tolesnė stebėsena, kuri leistų lanksčiai spręsti kylančias problemas ir valdyti pokyčius. Tai padėtų įvertinti, ar buvo pasiekti šios ambicingos reformos tikslai ir gauta nauda – sumažinta administracinė našta verslui ir gyventojams, atsisakyta nereikalingų funkcijų, o kitas funkcijas vykdyti tuo lygmeniu, kuriuo efektyviausia.

Vyriausybei rekomenduota atlikti paskesnįjį (ex post) apskričių reformos ir apskričių viršininkų perskirstytų funkcijų vertinimą, siekiant nustatyti šios reformos pažangą ir naudą.

Auditoriai pažymi, kad su apskričių viršininkų funkcijų perskirstymu tiesiogiai susijusių pareigybių panaikinta mažiau, negu nurodo Vyriausybė, todėl lėšų, tiesiogiai susijusių su šių funkcijų perskirstymu, bus sutaupyta mažiau negu planuota. Perduodant apskričių viršininkų funkcijas savivaldybėms nebuvo įvertinti visas funkcijas įgyvendinti reikalingi ištekliai, todėl ne visos perduotos funkcijos gali būti vykdomos visa apimtimi ir tinkamai. Pastebėta, jog kai kurios apskričių viršininkų funkcijos net nebuvo identifikuotos. Pavėluotai buvo teikiami ir teisės aktų projektai, ypač žemės klausimais, tai turėjo neigiamos įtakos žemėtvarkos funkcijų vykdymo nepertraukiamumui, taip pat piliečiams ir funkcijas vykdantiems valstybės tarnautojams.

Nustatyta, kad audituotos savivaldybės perimtą apskričių viršininkų funkciją – ypatingų statinių naudojimo priežiūrą vykdo fragmentiškai – per metus patikrinama maža dalis ypatingų statinių (nuo 2 iki 15 proc.). Aplinkos ministerijai rekomenduota įvertinti ypatingų statinių naudojimo priežiūros vykdymą savivaldybėse ir numatyti priemones, užtikrinančias tinkamą šių statinių naudojimo priežiūrą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką