Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės kontrolė audituos 23,4 mlrd. litų ES paramos

Valstybės kontrolė
A.Ufarto/BFL nuotr. / Valstybės kontrolė
Šaltinis: 15min
0
A A

Rengdamasi atlikti 2007-2013 m. laikotarpio Europos Sąjungos struktūrinės paramos auditus Valstybės kontrolė parengė šio periodo darbų strategiją, teigiama Valstybės kontrolės pranešime spaudai.

„Tokie auditai nėra prigimtinė aukščiausiosios audito institucijos pareiga, tačiau teigiamai įvertinęs mūsų patirtį atliekant ankstesnio periodo ES paramos auditus, Seimas šį darbą vėl patikėjo Valstybės kontrolei“, - sako valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė. Valstybės kontrolė audituos 23,4 mlrd. Lt ES struktūrinių fondų paramos, t.y. 64 proc. visos 2007-2013 m. Lietuvai teksiančios paramos.

Remiantis strategija, ES paramos auditas kasmet apims ne tik visas valdymo ir kontrolės sistemos institucijas ir veiksmų programas, jų efektyvumą ir lėšų naudojimo teisėtumą, bet ir viešuosius pirkimus, valstybės pagalbą, aplinkos reikalavimus, lygias galimybes, ES struktūrinės paramos kompiuterinę informacinę valdymo ir priežiūros sistemą, informavimą ir viešinimą.

Valstybės kontrolė Europos Komisijai reguliariai teiks ataskaitas ir nuomonę apie struktūrinės paramos panaudojimą Lietuvoje. Metinė ataskaita ir nuomonė bus skelbiamos Valstybės kontrolės interneto svetainėje, apie jas bus informuojamas Seimo Audito komitetas, Specialiųjų tyrimų tarnyba ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.

Valstybės kontrolės parengta audito strategija yra patvirtinta Europos Komisijos, šiandien ji pristatyta Seimo Audito komiteto nariams.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką