Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 17d. 10:29

Valstybės kontrolė nustatė finansinių pažeidimų Kultūros ministerijoje

Šarūnas Birutis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kultūros ministras Šarūnas Birutis

Valstybės kontrolė atliko Kultūros ministerijos finansinį (teisėtumo) auditą ir pateikė tris išvadas. Dėl konsoliduotųjų biudžeto vykdymo ataskaitų rinkinio auditoriai reikšmingų pastabų neturėjo, tačiau pateikė jų dėl konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio bei valstybės lėšų ir turto valdymo, naudojimo ir disponavimo jais teisėtumo.

Ministerijai vis dar nepavyksta išspręsti viešųjų pirkimų ir kultūros vertybių apskaitos problemų, – teigė G.Švedienė.

„Ministerijai vis dar nepavyksta išspręsti viešųjų pirkimų ir kultūros vertybių apskaitos problemų. Tačiau džiugina tai, kad su auditoriais noriai bendradarbiaujama, atsižvelgiama ir į ankstesniais metais, ir audito metu teiktas rekomendacijas, o ministerijos veiksmai valstybės investicijų srityje gali būti laikomi gerosios praktikos pavyzdžiu viešajame sektoriuje“, – apibendrindama audito rezultatus sakė valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.

Kultūros ministerijos kontroliuojamos įstaigos spartina sudėtingą kilnojamųjų kultūros vertybių tikrosios vertės nustatymą, tačiau ministerijos 2013 m. konsoliduotojo finansinių ataskaitų rinkinio duomenys vis dar nenurodo tikros ir teisingos finansinės būklės. Neįvertinus kilnojamųjų kultūros vertybių tikrąja verte, metų pabaigoje simboline vieno lito verte vis dar buvo užregistruota 3 316,8 tūkst. kultūros vertybių, arba 89 proc. bendro jų skaičiaus.

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė

Vertinant ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų valstybės lėšų ir turto valdymo teisėtumą, nustatyta, kad 2013 metais ministerija, pirkdama valymo paslaugas už 110 tūkst. Lt, o Lietuvos rusų dramos teatras – už 217, 8 tūkst. Lt, nesivadovavo Viešųjų pirkimų įstatymu, nes netinkamai nustatė pirkimo vertes ir pasirinko netinkamus viešųjų pirkimų būdus.

2013 metais ministerija, pirkdama valymo paslaugas už 110 tūkst. Lt, o Lietuvos rusų dramos teatras – už 217, 8 tūkst. Lt, nesivadovavo Viešųjų pirkimų įstatymu

Lietuvos kino centras, Valstybinis Vilniaus mažasis teatras ir Lietuvos aklųjų biblioteka, pirkdami prekių ir paslaugų už 187,9 tūkst. Lt, nesivadovavo pasitvirtintomis Supaprastintų viešųjų pirkimų taisyklėmis ir, esant didesnei pirkimo vertei, nei nustatyta reikalavimuose, su tiekėjais bendravo žodžiu. Lietuvos aklųjų biblioteka taip pat pažeidė bendrą viešųjų pirkimų sutarčių sudarymo trukmės principą, nes su tiekėjais sudarė 32 sutartis, galiojančias ilgiau nei 3 metus. Pažymėtina, kad audito metu įstaigos geranoriškai reagavo į pastebėjimus ir operatyviai vykdė rekomendacijas – nutraukė neterminuotas sutartis, atliko sutarčių galiojimo terminų pakeitimus, patvirtino viešųjų pirkimų vykdymo tvarkas.

Valstybės kontrolė pateikė pastabas ir dėl kino projektų finansavimo. Tai atlieka dvi ministerijai pavaldžios įstaigos: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kino centras, todėl kino projektų vykdytojams kyla neaiškumų, į kurią įstaigą kreiptis dėl paraiškų teikimo. Šių įstaigų projektų finansavimo taisyklės nustato skirtingas kino projektų finansavimo, lėšų panaudojimo ir atsiskaitymo sąlygas ir tvarką. Be to, galima rizika, kad įstaigos finansuos tuos pačius kino projektus.

Apibendrinus valstybės investicijų srityje atliekamus ministerijos veiksmus, darytina išvada, kad šioje institucijoje sukurtos reikiamos kontrolės priemonės, padedančios užtikrinti tinkamą valstybės biudžeto asignavimų panaudojimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:04
01:42
01:50

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką