Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 21d. 09:56

Į Valstybės kontrolės akiratį šiemet pateks ir kova su COVID-19, ir Ignalinos AE klausimai

Valstybės kontrolė 2021 metais paskelbs 35 auditų išvadas – pro kontrolierių akis neprasprūs nei Ignalinos atominės elektrinės uždarymas, nei investicijų panaudojimo tinkamumas, nei COVID-19 priemonės. Tiesa, valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas pripažino, kad dėl pandemijos Valstybės kontrolės rekomendacijos laikinai nėra įgyvendinamos.

Komentuodamas auditų rezultatų įtaką viešojo sektoriaus veiklai valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė, kad visi procesai pandemijos atveju yra sustoję, įskaitant ir rekomendacijų įgyvendinimą.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Mindaugas Macijauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Mindaugas Macijauskas

„Rugsėjo mėnesį mes teikėme rekomendacijų įgyvendinimo ataskaitą, kurioje pateikėme keletą pavyzdžių, kas būtų buvę, jei būtų įgyvendintos mūsų rekomendacijos. Joje buvo keletas pavyzdžių, susijusių su sveikatos sistema – apie eiles ir pacientų registravimą. Ta rekomendacija pateikta pakankamai seniai, bet ji nebuvo įgyvendinta", – sakė jis.

Ką tirs kontrolieriai

Valstybės kontrolieriaus pavaduotoja Živilė Kindurytė ketvirtadienį spaudos konferencijoje informavo, kad šiais metais numatyta pateikti 35 įvairių sričių auditų ataskaitas. 2021 m. prioritetais nebus vien tik sveikatos apsaugos temos, kadangi pandemija palietė visas sritis.

Pavyzdžiui, šiemet birželio mėnesį bus pateiktas Ignalinos atominės elektrinės uždarymo įvertinimas, taip pat saugos ir socialinių paslaugų senyvo amžiaus asmenims vertinimas – bus vertinamas jų poreikių patenkinimas, integralumas ir dabartinė situacija.

Valstybės kontrolė naujus pernai išmėgintus produktus taikys ir šiais metais. Vienas jų – COVID-19 pasekmių psichikos sveikatai mažinimo priemonių vertinimas, kurį Valstybės kontrolė planuoja baigti liepos mėnesį.

123RF.com nuotr./Pinigai
123RF.com nuotr./Pinigai

Dar vienas vertinimas sietinas su tinkamomis investicijomis – mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų politikos įgyvendinimo vertinimas, kurį planuojama baigti vėlyvą rudenį.

Panašiu metu turėtų būti pristatytas ir skurdo mažinimo priemonių vertinimas. Šioje srityje atlikta keletas auditų, bus analizuojama tiek pažanga, tiek ankstesnių auditų rekomendacijų įgyvendinimas. Taip pat bus analizuojami socialinės paramos rodikliai, kurie pasieks Valstybės kontrolę 2021 m. viduryje.

Vasario mėnesį planuojama paskelbti Policijos nusikaltimų prevencijos ir tyrimo audito rezultatus. Buvo analizuojama kaip policija pasirengusi ir prisideda prie nusikaltimų mažinimo ir jų atskleidimo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Policija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Policija

Šiais metais nauji auditai neišvengiamai siesis ir su kovos su COVID-19 priemonėmis. Vienas jų – priemonių plano tikslu padėti verslui išsaugoti likvidumą teisėtumo vertinimas. Jis bus pristatytas šių metų birželį. Taip pat bus pirmą kartą pristatyti pensijų anuitetų fondų finansinio teisėtumo audito rezultatus. Bus vertinamas investavimas, anuiteto dydžio apskaičiavimas ir kiti aspektai.

Antroje šių metų pusėje bus pristatyti Užimtumo tarnybos veiklos efektyvumo rezultatai, kurio metu analizuota, ar tarnyba užtikrino subsidijų mokėjimą kaip patvirtinta pasirašytame įstatyme, jų paslaugų prieinamumas ir kokybė.

Kaip ir kasmet bus pateikti 7 finansinių auditų rezultatai, kurių išvados bus pristatomos Seime. Metų pabaigoje bus pateikti 2022 m. valdžios sektoriaus biudžetų projektų vertinimai.

Vaiko teisių apsauga ir globa taip pat atsidūrė Valstybės tarnybos akiratyje – bus vertinama, ar įvykdžius pokyčius vaiko teisių globos srityje, yra užtikrinta saugi aplinka augti šeimoje ar gauti pagalbą bendruomenėje.

Daugiausiai dėmesio sulaukia su žmogumi susiję sritys

M.Macijauskas tvirtino, kad stengiamasi pasirinkti tas temas, kur problemos yra didžiausios.

„Žiūrime, kokią įtaką visuomenės grupėms ta problema daro, kiek biudžetų pinigų tai sričiai skiriama. Manau, kad tos temos, kurios yra mūsų metiniame plane yra svarbios. Daugiausia dėmesio visgi susilaukia tos temos, kurios tiesiogiai susijusios su žmogumi – skurdo temos, vaikų teisių apsauga, švietimas", – sakė M.Macijauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką