Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 25d. 17:44

Valstybės kontrolė: „Versli Lietuva“ ir „Investuok Lietuvoje“ tinkamai naudojo valstybės lėšas

VšĮ „Versli Lietuva“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Versli Lietuva“

Ūkio ministerijos valdomos įstaigos „Versli Lietuva“ ir „Investuok Lietuvoje“ tinkamai naudojo valstybės lėšas. Tai pareiškė Valstybės kontrolė, atlikusi ministerijos auditą.

„Ūkio ministerija, įgyvendindama Valstybės kontrolės rekomendaciją, papildomai surinko duomenis apie viešųjų įstaigų „Investuok Lietuvoje“ ir „Versli Lietuva“ suteiktas paslaugas ir įvertino, kad valstybės biudžeto lėšos, išmokėtos pagal paslaugų pirkimo pardavimo sutartis, teisėtai panaudotos sutartyse numatytoms priemonėms įgyvendinti ir apie tai informavo Valstybės kontrolę“, – teigiama audito išvadose.

Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, tiek ministerijai, tiek ir minėtoms įstaigoms reikia stiprinti finansinę atskaitomybę ir kontrolę.

„Kadangi šių įstaigų veiklos strategijas, metinius veiklos planus tvirtina Ūkio ministerija, įstaigos turi pasiekti rodiklius, kurie yra numatyti Ūkio ministerijos strateginiame veiklos plane. Ministras šių organizacijų veiklą vertins po jų veiklos rezultatų ataskaitų“, – ministro poziciją BNS perdavė jo patarėja Vaiva Gogelienė.

Buvusi ūkio ministrė Birutė Vėsaitė yra pareiškusi, kad „Verslios Lietuvos“ veikloje būta „lėšų plovimo tendencijų“.

Gegužės pradžioje iš pareigų buvo priverstas pasitraukti „Verslios Lietuvos“ vadovas Paulius Lukauskas. Tarp atleidimo motyvų buvo ir tai, kad įmonė galėjo neskaidriai naudoti ES lėšas.

E.Gustas anksčiau užsiminė, jog abi įstaigos galėjo netinkamai panaudoti europines lėšas, tačiau sumų neįvardijo.

Agentūros „Investuok Lietuvoje“ vadovė Milda Dargužaitė taip pat yra tvirtinusi, kad sulaukė tuometinės ūkio ministrės Birutės Vėsaitės siūlymo palikti postą, bet jį atmetė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką