Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 19d. 09:01

Valstybės parama „Barclays“ bus daug mažesnė nei „Barclays“ Lietuvoje sumokami mokesčiai

Mokesčiai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Mokesčiai

Valstybės dotacija vieno didžiausių Jungtinės Karalystės bankų „Barclays“ atėjimui sudarys tik mažą dalį mokesčių, kuriuos „Barclays“ sumokės Lietuvoje į valstybės ir „Sodros“ biudžetus, teigiama Ūkio ministerijos pranešime.

Ūkio ministerijos skaičiavimais, dotacijos „Barclays“ technologijų centrui Lietuvoje kurti bus daugiau nei keturis kartus mažesnės nei bendra gyventojų pajamų mokesčio ir „Sodros“ įmokų suma, kurią „Barclays“ sumokės vien per pirmus trejus veiklos Lietuvoje metus. Be to, šios dotacijos bus išmokamos „Barclays“ vėliau, nei bus gautos žymiai didesnės įplaukos į biudžetą, t. y. tik kitais metais, kai bus sukurtos darbo vietos.

Tikslus valstybės dotacijos dydis Didžiosios Britanijos kompanijai nėra skelbtinas pagal spalį tarp Vyriausybės ir „Barclays Technology Centre Limited“ įsigaliojusios investicijų sutarties sąlygas. „Valstybės parama „Barclays“ prilygsta gyventojų pajamų ir „Sodros“ mokesčiams, kuriuos „Barclays“ sumokės į valstybės biudžetą vos per porą mėnesių esant planuojamam darbuotojų skaičiui. Panašias dotacijas užsienio investuotojams pritraukti siūlo ir kitos Europos šalys, įskaitant pagrindines Lietuvos konkurentes – Lenkiją, Čekiją, Vengriją“, – sako ūkio ministras Dainius Kreivys.

Investuotojui visiškaii įvykdžius savo įsipareigojimus, t. y., priėmus 250 darbuotojų, „Barclays“ vien per metus sumokami gyventojų pajamų ir socialinio draudimo mokesčiai bus žymiai didesni už visą Vyriausybės suteiktos dotacijos sumą.

Pasak D.Kreivio, jei „Barclays“ neįvykdys savo įsipareigojimų arba įvykdys tik iš dalies, paramą arba atitinkamą jos dalį privalės grąžinti. Tačiau, Ūkio ministerijos duomenimis, „Barclays“ jau per pirmus metus praktiškai turėtų įvykdyti savo įsipareigojimų dalį, būtiną gauti dotacijai.

Sutartimi „Barclays“ įsipareigojo įsteigti technologijų centrą Vilniuje ir iki 2011 m. pabaigos įdarbinti ne mažiau kaip 250 aukštos kvalifikacijos technologijų specialistų. Planuojama, kad centras visiškai veikti pradės iki 2010 m. vasaros pradžios, jis bus vienas iš keturių strateginių centrų, koordinuojančių „Barclays“ banko mažmeninės ir verslo bankininkystės veiklą, teikiant paslaugas 49 milijonams klientų 28 šalyse. Kiti trys technologijų centrai įsteigti Indijoje, Singapūre ir Jungtinėje Karalystėje.

Šio technologijų centro įsteigimas Vilniuje ne tik pagerins Lietuvos ekonomikos įvaizdį tarptautinėje arenoje, padidins tiesiogines užsienio investicijas, bet ir turės teigiamą poveikį eksporto rezultatams bei padės sėkmingai įgyvendinti Baltijos regiono paslaugų centro strategiją.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką