TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės valdomų įmonių įnašas į valstybės biudžetą rekordinis – 540 milijonų litų

Pinigai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

2012 metų valstybės biudžetas bus papildytas 540 milijonų litų iš valstybės valdomų įmonių.

„Valstybės valdomų įmonių reforma duoda planuotus rezultatus – 2010 metais įmonės valstybei sumokėjo 42 milijonus litų, šiais metais – jau dvigubai daugiau – 86 milijonus litų, o 2012 metų biudžetas bus papildytas dvylika kartų daugiau – net 540 milijonų litų įmonių dividendų“, – teigia ūkioministras Rimantas Žylius.

„Tai yra svarbi žinia mums ir pasauliui, kad Lietuvai nereikia parduoti įmonių, kad gautume lėšas ir  suvaldytume savo valstybės biudžeto deficitą. Mes sėkmingai randame būdų, kaip dešimteriopai padidinti valstybei mokamų dividendų skaičių iš valstybės įmonių“, – sako R.Žylius.

Didžiausią indėlį į valstybės biudžetą planuoja energetikos ir transporto įmonės. Vien „Lietuvos geležinkeliai“ biudžetą papildys 120 milijonų litų dividendų.

„Tai žinia, kuri turi sustiprinti pasaulio investuotojų pasitikėjimą Lietuva. Valstybės valdomų įmonių reforma, vykstanti vos vienerius metus, duoda apčiuopiamų rezultatų. Valstybės įmonės supranta savo indėlio į valstybės gerovę reikšmę ir jų kontribucija į kitų metų šalies biudžetą sudaro daugiau kaip pusę milijardo litų. Energetikos ir susisiekimo ministrų indėlis čia buvo labai svarbus“, – sako ūkio ministras.

Pasak jo, šis reikšmingas valstybės biudžeto papildymas prisideda prie ateinančių metų biudžeto deficito sumažinimo iki 2,8 proc.

„Mes judame sparčiai tolyn – skaidrumo gairės įmonėms, viešai analizuojami kiekvieno ketvirčio įmonių veiklos rezultatai, nagrinėjama, kokias komercines ir nekomercines funkcijas atlieka valstybės įmonės. Valstybės valdomų įmonių reformos tikslas – sudaryti sąlygas įmonėms suprasti savo atsakomybę prieš valstybę, jos žmones ir skirti savo indėlį valstybės reikmėms“, – tvirtina R.Žylius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Reforma Biudžetas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką