Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybinė mokesčių inspekcija gyventojams pervedė pirmuosius 7,5 mln. litų mokesčių permokos

Valstybinė mokesčių inspekcija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Valstybinė mokesčių inspekcija
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad šiandien gyventojams, teisingai elektroniniu būdu pateikusiems pajamų mokesčio deklaracijas ir pasinaudojusiems gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis, pervesta 7,57 mln. litų. Papilnėjusias sąskaitas šiandien pastebės beveik 18 tūkst. mokesčių mokėtojų.

Pajamas iki šiandien deklaravo 430 tūkstančių gyventojų, VMI sulaukė 18,9 tūkst. turto deklaracijų, taip pat 89 tūkst. prašymų skirti paramą organizacijoms ir partijoms.

„Šiemet, kaip ir kasmet, pirmojoje balandžio pusėje VMI mokesčių mokėtojams pradeda grąžinti permokas. Permokos grąžinamos pagal deklaracijų pateikimo datą, pradedant nuo anksčiausiai elektroniniu būdu pateiktų deklaracijų. Pervedimai į gyventojų sąskaitas bus atliekami kasdien, atsižvelgiant į savivaldybių biudžeto pajamas“,— pažymi VMI Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, primindama, kad deklaracijas būtina pateikti iki gegužės 2 dienos.

VMI pažymi, jog lėšos pirmiausiai yra pervedamos tiems mokesčių mokėtojams, kurie pateikė teisingas e. deklaracijas. Tuo atveju, jei deklaracijoje pateikiami duomenys nesutampa su VMI turima informacija apie gyventojų pajamas bei išlaidas, ją peržiūri VMI specialistas ir susisiekia su mokėtoju, kad šis deklaraciją patikslintų ar pateiktų papildomus dokumentus. Elektroninio deklaravimo sistemos vartotojams pranešimai apie tikslintinus duomenis deklaracijoje išsiunčiami tą pačią dieną, o tiems gyventojams, kurie nėra EDS vartotojai, pranešimai siunčiami klasikiniu paštu kartą per savaitę.

Kauno VMI pirmoji pajamų deklaravimo diena
Kauno VMI pirmoji pajamų deklaravimo diena

Pajamas iki šiandien deklaravo 430 tūkstančių gyventojų, VMI sulaukė 18,9 tūkst. turto deklaracijų, taip pat 89 tūkst. prašymų skirti paramą organizacijoms ir partijoms. 320 tūkst. gyventojų deklaravo, kad nori pasinaudoti GPM lengvatomis ir susigrąžinti beveik 122,8 mln. litų sumokėto mokesčio, o beveik 57,3 tūkst. gyventojų deklaravo turėsiantys sumokėti 47 mln. litų mokesčių.

VMI primena, kad pasinaudoti GPM lengvatomis bei pajamų mokesčio permoką susigrąžinti gali tie gyventojai, kurie sumokėjo pensijų įmokas į trečios pakopos pensijų fondus, taip pat už studijas aukštosiose mokyklose už pirmąjį aukštąjį išsilavinimą, sumokėjo palūkanas už iki 2008 m. pabaigos paimtą kreditą vienam gyvenamajam būstui statyti ar įsigyti, sumokėjo gyvybės draudimo įmokas, per kalendorinius metus pasinaudojo ne visu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu, nepasinaudojo papildomu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu už auginamus vaikus. Susigrąžinti minėtas išlaidas gali tie gyventojai, kurie praėjusiais metais mokėjo 15 proc. tarifo GPM.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką