Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 30d. 11:15

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis spalį padidėjo 1 proc.

Pirkėjas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Pirkėjas

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2012 m. spalio mėn. buvo minus 19. Palyginti su rugsėjo mėn., jis padidėjo 1 procentiniu punktu, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

Palyginti su praėjusiu mėnesiu, mažiau gyventojų prognozavo šalies ekonominės padėties blogėjimą ir bedarbių skaičiaus augimą. Tačiau savo namų ūkio finansinės padėties ir galimybės nors kiek sutaupyti per ateinančius 12 mėn. perspektyvas gyventojai vertino šiek tiek prasčiau.

Spalio mėn. 9 procentai gyventojų teigė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius 12 mėn. pagerėjo, 37 procentai – kad pablogėjo, 53 procentai – kad nepasikeitė (rugsėjo mėn. – atitinkamai 9, 35 ir 55 proc.). Vertindami tikėtinus savo šeimos finansinės padėties pokyčius per artimiausius 12 mėn., 15 procentų gyventojų vylėsi, kad ji pagerės, 29 procentai manė, kad suprastės (rugsėjo mėn. – atitinkamai 13 ir 27 proc.). 53 procentų gyventojų vertinimu, jų namų ūkio finansinė padėtis artimiausiais metais nesikeis.

Vertindami šalies ekonominę padėtį, 16 procentų gyventojų teigė, kad per praėjusius metus ji pagerėjo, 46 procentai – kad pablogėjo, 38 procentai – kad nepasikeitė (rugsėjo mėn. – atitinkamai 19, 43 ir 38 proc.). 21 procentas gyventojų manė, kad šalies ekonominė padėtis per artimiausius 12 mėn. truputį pagerės, 31 procentas – kad pablogės, 43 procentai teigė, kad padėtis išliks tokia pati (rugsėjo mėn. – atitinkamai 19, 38 ir 40 proc.).

Spalio mėn. 17 procentų gyventojų tikėjosi artimiausius 12 mėn. bedarbių skaičių mažėsiant, 42 procentai prognozavo, kad jis ir toliau augs (rugsėjo mėn. – atitinkamai 17 ir 45 proc.).

Savo galimybes bent kiek sutaupyti per ateinančius 12 mėn. gyventojai vertino pesimistiškiau nei praėjusį mėn. Nesitikinčiųjų nė kiek sutaupyti per artimiausius metus dalis padidėjo nuo 73 iki 78 procentų.

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis mieste ir kaime spalio mėn. skyrėsi 2 procentiniais punktais: mieste jis sudarė minus 20, kaime – minus 18. Palyginti su praėjusiu mėn., mieste vartotojų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 1, o kaime – padidėjo 2 procentiniais punktais. Miesto gyventojų, visiškai nesitikinčių nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn., padaugėjo nuo 31 iki 37 procentų, prognozuojančių savo namų ūkio finansinės padėties blogėjimą – nuo 27 iki 31 procento. Šalies ekonominės padėties perspektyvas miesto gyventojai vertino optimistiškiau: manančiųjų, kad šalies ekonominė padėtis blogės, dalis sumažėjo nuo 37 iki 31 procento, o prognozuojančiųjų bedarbių skaičiaus didėjimą – nuo 43 iki 41 procento.

Kaimo gyventojai geriau vertino tiek šalies ekonominės padėties, tiek savo namų ūkio finansinės padėties perspektyvas: manančiųjų, kad šalies ekonominė padėtis blogės, dalis kaime sumažėjo nuo 38 iki 29 procentų, prognozuojančiųjų bedarbių skaičiaus augimą – nuo 47 iki 41 procento, o besitikinčiųjų, kad namų ūkio finansinė padėtis gerės, dalis padidėjo nuo 12 iki 19 procentų. Tačiau kaimo gyventojai pesimistiškiau vertino savo galimybes nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn.

Per metus (2012 m. spalio mėn., palyginti su 2011 m. spalio mėn.) vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo 4 procentiniais punktais. Tai lėmė geresnės visų jo sudedamųjų dalių prognozės. Gyventojų, manančių, kad šalies ekonominė padėtis blogės, dalis sumažėjo nuo 39 iki 31 procento, prognozuojančių bedarbių skaičiaus didėjimą, – nuo 46 iki 42 procentų. Taip pat truputį pagerėjo savo namų ūkio finansinės padėties ir galimybės nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn. vertinimas.

Vartotojų nuomonių tyrimas atliekamas kiekvieno mėn. 1–15 dieną, apklausiant 1200 atsitiktinai iš Lietuvos Respublikos gyventojų registro atrinktų respondentų. Vartotojų pasitikėjimo rodiklis – tai teigiamų ir neigiamų atsakymų į 4 klausimus (apie namų ūkio finansinės padėties, šalies ekonominės padėties, bedarbių skaičiaus kitimą (su priešingu ženklu) ir tikimybę sutaupyti per artimiausius 12 mėn.) balansų aritmetinis vidurkis. Vartotojų nuomonių tyrimą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką