Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo

Apsipirkinėjant
Fotolia nuotr. / Apsipirkinėjant
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2014 m. liepos mėn. buvo minus 14 ir, palyginti su birželio mėn., sumažėjo 3 procentiniais punktais, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

Vartotojų pasitikėjimo rodiklio mažėjimą liepos mėn. lėmė blogesnės visų jo sudedamųjų dalių prognozės, o didžiausios įtakos turėjo pablogėjusios šalies ekonominės padėties perspektyvų vertinimas.

2014 m. liepos mėn. 15 procentų gyventojų teigė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius 12 mėnesių pagerėjo, 22 procentai – kad pablogėjo, 63 procentai – kad nepasikeitė (birželio mėn. – atitinkamai 14, 22 ir 64 proc.). Vertindami tikėtinus savo šeimos finansinės padėties pokyčius per artimiausius 12 mėnesių, 17 procentų gyventojų tikėjosi, kad ji pagerės, 24 procentai manė, kad pablogės, o 56 procentai prognozavo, kad jų namų ūkio finansinė padėtis artimiausiais metais nesikeis (birželio mėn. – atitinkamai 20, 23 ir 53 proc.).

15 procentų gyventojų teigė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius 12 mėnesių pagerėjo.

Vertindami šalies ekonominę padėtį, 25 procentai gyventojų teigė, kad per praėjusius metus ji pagerėjo, 27 procentai – kad pablogėjo, 47 procentai – kad nepasikeitė (birželio mėn. – atitinkamai 26, 25 ir 49 proc.). Žvelgdami į ateitį, 27 procentai gyventojų manė, kad šalies ekonominė padėtis per artimiausius 12 mėnesių pagerės, po 35 procentus – kad padėtis pablogės arba išliks tokia pati (birželio mėn. – atitinkamai 30, 28 ir 38 proc.).

2014 m. liepos mėn. 18 procentų gyventojų tikėjosi artimiausius 12 mėnesių bedarbių skaičių mažėsiant, o 37 procentai prognozavo, kad jis augs (birželio mėn. – atitinkamai 19 ir 35 proc.).

Nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėnesių tikėjosi 32 procentai gyventojų (birželio mėn. – 34 proc.), o 28 procentai gyventojų, kaip ir birželio mėn. teigė, kad visiškai nesitiki nors kiek sutaupyti.

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis mieste ir kaime liepos mėn. skyrėsi 2 procentiniais punktais: mieste jis sudarė minus 13, o kaime – minus 15. Palyginti su praėjusiu mėnesiu, mieste vartotojų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 5, o kaime – padidėjo 1 procentiniu punktu.

Miesto gyventojų, prognozuojančių šalies ekonominės padėties blogėjimą per artimiausius 12 mėnesių, dalis padidėjo nuo 26 iki 34 procentų, manančiųjų, kad bedarbių skaičius šalyje išaugs, – nuo 32 iki 37 procentų, o besitikinčių nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėnesių, dalis sumažėjo nuo 37 iki 33 procentų.

Kaimo gyventojai optimistiškiau nei praėjusį mėnesį vertino bedarbių skaičiaus kitimo perspektyvas ir galimybę nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėnesių.

Kaimo gyventojai optimistiškiau nei praėjusį mėnesį vertino bedarbių skaičiaus kitimo perspektyvas ir galimybę nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėnesių: prognozuojančiųjų bedarbių skaičiaus mažėjimą dalis padidėjo nuo 14 iki 18 procentų, o besitikinčių nors kiek sutaupyti – nuo 26 iki 31 procento.

Tačiau kaimo gyventojai, palyginti su birželio mėnesiu, pesimistiškiau vertino šalies ekonominės ir namų ūkio finansinės padėties perspektyvas: manančių, kad šalies ekonominė padėtis pablogės, dalis padidėjo nuo 32 iki 38 procentų, o prognozuojančių namų ūkio finansinės padėties pablogėjimą – nuo 24 iki 29 procentų.

Per metus (2014 m. liepos mėn., palyginti su 2013 m. liepos mėn.) vartotojų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 5 procentiniais punktais. Vartotojų pasitikėjimo rodiklio mažėjimą lėmė pesimistiškesnis šalies ekonominės ir namų ūkio finansinės padėties perspektyvų vertinimas: gyventojų, prognozuojančių šalies ekonominės padėties pablogėjimą, dalis padidėjo nuo 21 iki 35 procentų, o manančių, kad pablogės namų ūkio finansinė padėtis – nuo 16 iki 24 procentų.

Palyginti su praėjusiais metais, gyventojai truputį blogiau vertino ir bedarbių skaičiaus kitimo perspektyvas: manančiųjų, kad bedarbių skaičius per artimiausius 12 mėnesių sumažės, dalis sumažėjo nuo 21 iki 18 procentų.

Gyventojų nuomonė apie galimybę nors kiek sutaupyti per ateinančius 12 mėn., palyginti su nuomone, išsakyta prieš 12 mėn., taip pat šiek tiek pablogėjo – gyventojų, besitikinčių nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėnesių, sumažėjo nuo 34 iki 32 procentų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką