Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vidutinė metinė infliacija – 2,6 proc.

Finansai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Finansai
Šaltinis: 15min
0
A A

Statistikos departamentas kas mėnesį skaičiuoja su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis narėmis metodologiškai suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI).

Kaip šalis atitinka Mastrichto sutartyje numatytą kainų stabilumo kriterijų, vertinama atsižvelgiant į infliacijos lygį, apskaičiuotą pagal šį rodiklį, teigiama Statistikos departamento pranešime.

Pagal SVKI apskaičiuota 2010 metų vasario mėnesio vidutinė metinė infliacija sudarė 2,6 procento ir buvo 0,3 procento mažesnė negu apskaičiuota pagal vartotojų kainų indeksą (VKI).

Metinis (2010 metų vasario, palyginti su 2009 metų vasariu) pagal SVKI apskaičiuotas vartojimo prekių ir paslaugų kainų sumažėjimas sudarė 0,6 procento, o apskaičiuotas pagal VKI – 0,5 procento.

2010 m. vasario mėnesį, palyginti su sausio mėnesiu, pagal SVKI apskaičiuotas vartojimo prekių ir paslaugų kainų sumažėjimas sudarė 0,1 procento ir sutapo su pagal VKI apskaičiuotu vartojimo prekių ir paslaugų kainų sumažėjimu.

Metinei, vidutinei metinei infliacijai, mėnesiniam ir kitų laikotarpių kainų pokyčiams skaičiuoti naudojami SVKI, apskaičiuoti remiantis indekso 2005 m. baziniu laikotarpiu dviejų ženklų po kablelio tikslumu. Kainų indeksai skelbiami dviejų ženklų po kablelio, infliacija ir kainų pokyčiai – vieno ženklo po kablelio tikslumu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką