Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VATESI išdavė licenciją statyti naują panaudoto branduolinio kuro saugyklą

Ignalinos atominė elektrinė
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Ignalinos atominė elektrinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) išdavė licenciją Ignalinos atominei elektrinei (Ignalinos AE) statyti naują panaudoto branduolinio kuro saugyklą. Joje bus saugomas 201 konteineris su branduoliniu kuru.

Pasak VATESI viršininko pavaduotojo Michailo Demčenkos, tai jau antroji licencija išduodama Ignalinos AE statyti radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrenginius. Ši licencija suteikia teisę statyti panaudoto branduolinio kuro saugyklą ir įdiegti papildomus įrenginius panaudotam kurui elektrinės blokuose tvarkyti, teigiama išplatintame pranešime.

Licencija išduota su sąlygomis, kurios turės būti įgyvendintos iki saugyklos eksploatavimo pradžios. Sąlygose nustatyta, kad Ignalinos AE iki 2010-ųjų rugsėjo 1 dienos turės parengti ir suderinti atskirą projektą, pagal kurį naujoje saugykloje galės būti tvarkomos bei saugomos ne tik sandarios, bet ir pažeistos kuro rinklės. Saugyklos statybos metu, Ignalinos AE turės tinkamai užtikrinti statybos aikštelės fizinę saugą, įrengti reikalingas apsaugos sistemas. Taip pat elektrinei reikės įrodyti, kad rangovinių organizacijų darbuotojų kvalifikacija ir skaičius yra pakankami sudėtingiems darbams atlikti.

Nauja panaudoto branduolinio kuro saugykla turėtų pradėti veikti 2011 metais, panaudotas branduolinis kuras specialiuose konteineriuose bus saugomas 50 metų. Saugykla bus statoma Ignalinos AE teritorijoje, Visagino savivaldybėje.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką