Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Velykinė prekyba šiemet nebuvo aktyvesnė, žmonės ir toliau taupo

15min.lt skaitytojo Valentino G. Velykos kaime
15min.lt skaitytojo Valentino G. nuotr. / 15min.lt skaitytojo Valentino G. Velykos kaime
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Velykinė prekyba šiais metais nebuvo aktyvesnė nei pernai. Nors, įvairių apklausų duomenimis, lietuviai šiais metais Velykų šventei teigė skirsiantys maždaug tiek pat lėšų, kiek ir pernai, apibendrinus pardavimo rezultatus paaiškėjo, kad žmonės per šias šventes ir toliau taupė.

Šventinės prekybos pardavimas šiais metais buvo maždaug 15 proc. mažesnis nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

„Nors šventinėmis dienomis parduotuvėse apsilankė daugiau žmonių, šių metų velykinė prekyba buvo šiek tiek vangesnė, nei tikėjomės. Pamažu gerėjančių pirkėjų nuotaikų dar neatspindi realus vartojimas. Dėl užsitęsusio sunkmečio dažnas lietuvis vis dar yra priverstas taupyti“, – teigia „Maximos LT“ Rinkodaros ir pardavimų departamento direktorius Saulius Jonaitis.

Pasak jo, šventinė prekyba atskleidė tikrąją padėtį šalyje: nors, anot įvairių gyventojų apklausų ir prognozių, visuomenėje vis daugiau optimizmo, reali finansinė situacija daugelyje lietuvių šeimų vis dar nedžiugina.

Kaip ir buvo prognozuota, per šias Velykas pirkėjai dažniausiai rinkosi produktus maistui gaminti namuose.

Šiemet „Maximos“ parduotuvėse švenčių metu apsilankė maždaug tiek pat pirkėjų, kiek ir praėjusiais metais. Tačiau, pasak S.Jonaičio, šventinis pirkinių krepšelis šiemet buvo šiek tiek kuklesnis. Vienas pirkėjas šventiniam Velykų stalui šiemet vidutiniškai skyrė apie 30 Lt, tai yra dešimtadaliu mažiau nei pernai per Velykas.

Pasak S.Jonaičio, mažesnes pirkėjų išlaidas šventiniu laikotarpiu lėmė ne tik pirkėjų noras taupyti, bet ir per metus sumažėjusios maisto produktų kainos. „Daugelis produktų šiemet kainuoja pigiau, tad šiemet pasiruošti Velykoms buvo galima už mažesnę sumą“, – sako S.Jonaitis.

Kaip ir prognozuota, per šias Velykas pirkėjai dažniausiai rinkosi produktus maistui gaminti namuose. Vištų kiaušinių šiais metais, palyginti su praėjusiais, nupirkta maždaug 50 proc. daugiau, konservuotų daržovių – 12 proc., margarino ir majonezo – 5 proc., šviežių daržovių – 6 proc. daugiau. Tiek pat, kiek ir praėjusiais metais, šiemet nupirkta miltų, o šaldytos tešlos pardavimas išaugo net tris kartus. Didžiajai daliai pirkėjų nusprendus šventines vaišes ruošti namuose, įvairių kulinarijos patiekalų per šias šventes nupirkta apie 20 proc. mažiau.

„Sunkmečiu žmonės grįžo į virtuves ir maistą – netgi šventines vaišes – mielai ruošia patys“, – sako S.Jonaitis. Per šias Velykas lietuviai mažiau vartojo ir alkoholinių gėrimų. Stipriųjų gėrimų nupirkta 11 proc., vyno – 30 proc. mažiau.

Kaip ir prognozuota, šiais metais kiek daugiau dėmesio žmonės skyrė namų puošybai bei simbolinėms velykinėms dovanėlėms. Pintų namų apyvokos reikmenų per šiais Velykas „Maximos“ parduotuvėse nupirkta net 2 kartus daugiau nei pernai, dekoratyvinių žvakių pardavimas išaugo 32 proc., įvairių velykinių saldumynų nupirkta apie 10 proc. daugiau.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką