Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 23d. 10:05

Verslas gali pabėgti į Latviją

Ryga
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Dėl padidėjusių mokesčių verslininkai gali savo verslą ir pinigus perkelti į Latviją.

Kol valdžia dieną naktį kurpia įstatymus, kaip palopyti valstybės biudžetą verslo, paties per siūles jau braškančio, mokesčiais, įmonių vadovai bei akcininkai taip pat nesnaudžia: kuriami planai, kaip išgyventi. Perkelti verslą ar bent jo dalį į šalis, kur palankesni mokesčiai, – viena iš alternatyvų.

Tarp viliojančių šalių dažnai minima Latvija: ir šalia, ir mentalitetas pažįstamas, o mokesčių našta, tenkanti darbdaviams, bent iš dalies mažesnė, rašo „Verslo žinios“.

Būsime priversti ieškoti būdų, kaip išsaugoti uždirbtą pelną. Perkelti dalį veiklos į kitas šalis – viena iš išeičių, – tvirtina Arvydas Okas.„Kai valdžia pribloškė savo sprendimais, iš karto pradėjome domėtis galimybėmis dalį verslo perkelti į Latviją ar Estiją, nes ten mokesčiai palankesni. Kol kas konkrečių sprendimų dar nesame priėmę, tačiau svarstome visus „už“ ir „prieš“, – neslepia Arvydas Okas, sostinės vertimų biuro bendrovės „Okas Language Solutions“ direktorius.

Anot jo, Latvija patraukli bent tuo, kad ten neapmokestinami dividendai.

„Jei sprendimo apmokestinti dividendus Lietuvos valdžia nepakeis, daugeliui akcininkų veikla taps nepelninga. Todėl būsime priversti ieškoti būdų, kaip išsaugoti uždirbtą pelną. Perkelti dalį veiklos į kitas šalis – viena iš išeičių“, – „Verslo žinioms“ teigė A.Okas.

Lyginant Lietuvos konkurencingumą, iškalbingi yra verslo sąlygų reitingo „Doing Business“ duomenys. 2008 m., taigi dar prieš pakeliant mokesčius, mokesčių srityje Lietuva buvo 57-a iš 181 šalies. Latvija pernai buvo 36-oje, o Estija – 34-oje vietoje. Šis reitingavimas svarbus pritraukiant tiesiogines užsienio investicijas.

„Nemanau, kad šiemet Lietuvos rodiklis reitinge pakiltų. Greičiausiai smuktelėsime žemyn, taigi liksime dar mažiau patrauklūs investuotojams. Pirmiausia, bendra mokestinė našta įmonėms padidėjo. Antra, apmokestinimas didės tiems darbuotojams, kurie kuria intelektualiausią produktą. Natūralu, kad verslas į tai reaguos neigiamai“, – perspėja ISM vadybos ir ekonomikos universiteto Vadovų studijų ir mokymų vyriausiasis konsultantas Benas Adomavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką