Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslas Lietuvoje atsigauna – rodo augantis INVEGA poreikis

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: Marketnews.lt
0
A A

Šiais metais pastebimas vis didesnis Vyriausybės įsteigtų institucijų teikiamų garantijų poreikis už kredito įstaigų teikiamas paskolas, kuris taip pat parodo tendenciją, kad verslas Lietuvoje atsigauna. Bendrovės „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) ir UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondo teikiamų garantijų skaičius pastaruoju metu žymiai didėja.

Bankams reikalaujant griežtesnių paskolų užtikrinimo priemonių per 2009 m. INVEGA už mažas ir vidutines įmones kredito įstaigoms suteikė rekordinį garantijų skaičių – iš viso garantuota už 519 smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) paskolų, kurių suma siekė 148,1 mln. Lt, o garantijų suma – 106,6 mln. litų. Suteiktų garantijų skaičius buvo 62 proc. didesnis nei 2008 m., o palyginti su 2007–aisiais, kai skolinimasis iš kredito įstaigų buvo pasiekęs apogėjų, 6 proc. didesnis.

INVEGA administruojamų priemonių ir teikiamų garantijų paklausa ir toliau auga. Per keturis šių metų mėnesius INVEGA jau suteikė 154 garantijas, 34,7 mln. Lt sumai, kuriomis buvo garantuota 46,5 mln. Lt paskolų smulkiam ir vidutiniam verslui.

Žemės ūkio paskolų garantijų fondas 2009 m. už žemdirbiams, kaimo verslininkams ir žemės ūkio produktų perdirbėjams išduotus 80,3 mln. Lt kreditų suteikė 194 garantijas už 49,2 mln. litų. Už Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai išduotus kreditus suteikta 153 mln. Lt garantijų. Iš viso 2009 m. suteikta 202,2 mln. Lt garantijų už 233,3 mln. Lt kredito įstaigų išduotų kreditų. Bendra garantijų suma 2009 m. išaugo beveik 40 procentų. Šiais metais per pirmus keturis mėnesius palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu kreditų garantijų suma jau išaugo trečdaliu, o garantijų skaičius – daugiau nei 2 kartus.

Marketnews.lt
Temos Verslas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką