Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslas nebemokės PVM avansu

Pinigai
Algirdo Kubaičio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Priimtas sprendimas nuo gegužės 1 dienos iš esmės atleisti verslą nuo avansinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėjimo yra parama šalies įmonėms, sunkmečiu susiduriančioms su apyvartinių lėšų trūkumu.

Kaip teigiama ketvirtadienį Finansų ministerijos išplatintame pranešime, šias lėšas įmonės galės panaudoti kitoms reikmės, be to, sumažės įmonėms tenkanti administracinė našta.

Atsižvelgus į verslo poreikius ir valstybės galimybes, Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pasiūlymui nuo 100 tūkst. iki 10 mln. litų padidinti ribą, nuo kurios įmonėms reikia mokėti avansinius PVM mokėjimus. Nuo avansinio PVM atleistos įmonės PVM mokės bendra tvarka kas mėnesį už praeitą laikotarpį. Šis sprendimas neturės esminės įtakos valstybės biudžeto piniginiams srautams.

Prievolė mokėti avansinius PVM mokėjimus išliks tik labai stambioms įmonėms, kurių apyvartos yra labai didelės, o jų veikla dažniausiai orientuota tik į šalies vidaus rinką ir vidinį vartojimą. Tačiau joms avansiniai PVM mokėjimai leis išvengti didesnės mokestinės naštos pasibaigus mokestiniam laikotarpiui, kai jo pabaigoje reikėtų sumokėti visą apskaičiuotą mokesčio sumą. Primename, kad eksportui taikomas 0 proc. PVM tarifas.

Šiuo metu avansinį PVM mokėti reikia, kai įmonių vidutinė mokėtina į biudžetą suma už mokestinį laikotarpį, per 3 kalendorinius mėnesius paeiliui viršija 100 tūkst. litų; PVM mokėtojams, gaunantiems pajamas vien iš statybos ir montavimo darbų bei tiems, kurių pajamos iš žemės ūkio produkcijos ar paslaugų teikimo praėjusiais kalendoriniais metais sudarė ne mažiau kaip 50 proc. visų pajamų, – jeigu viršijo 200 tūkst. litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką