Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Verslininkai dėl pabrangusios elektros kainų pirkėjams nedidins

Prekių ir paslaugų pardavėjai, Lietuvoje pabrangus elektros energijai žada nedidinti kainų, pirmadienį rašo „Kauno diena“.
Elektros laidai
Elektros laidai / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Pasak didžiausią mažmeninės prekybos tinklą šalyje valdančios bendrovės „Maxima LT“ atstovų, kainų didinimas galbūt aktualesnis gamintojams, nors kol kas jokių žinių apie besikeičiančias kainas bendrovė teigia iš jų negavusi.

„Dėl brangstančios elektros kainų neketiname didinti. Aišku, elektros energija užima pastebimą veiklos sąnaudų dalį, o kaip ją sumažinti, pradėjome galvoti prasidėjus sunkmečiui. Savo prekybos centruose įdiegėme energetikos resursų stebėjimo sistemas, kurios padeda matyti, kur ir kaip naudojama elektra ar šiluma“, – teigė „Maximos LT“ atstovė spaudai Renata Saulytė.

Integruotų telekomunikacijų bendrovė TEO LT taip pat tikina paslaugų kainų didinti neplanuojanti, nors elektros energijos pabrangimas bus juntamas ir įmonės sąnaudos išaugs.

Anot Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos prezidento Lino Lasiausko, asociacijos įmonės produkcijos kainų didinti neketina, nes yra sudariusios ilgalaikes sutartis, kuriose nustatytos fiksuotos kainos.

„Be to, vargu ar vartotojai tą palankiai sutiktų. Todėl ketiname ieškoti vidinių rezervų, mažinti kitas sąnaudas ir kompensuoti šį pabrangimą. Rezervų tikrai turėtų būti, nes Lietuvos pramonė savo našumu atsilieka nuo Vakarų įmonių“, – teigė L.Lasiauskas.

Elektra gyventojams nuo sausio 1-osios pabrango 9–14 centų, o komerciniams vartotojams bei gamybininkams – maždaug 6 centais (be PVM). Elektros kainų augimą lėmė uždaryta Ignalinos atominė elektrinė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius