TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslininkams – kvietimas kurti verslą Utenoje

Verslininkas
„Shuterstock“ nuotr. / Investicijos
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį ūkio ministras Evaldas Gustas, ūkio viceministrai Marius Skarupskas ir Rasa Noreikienė bei Ūkio ministerijos pavaldžių institucijų atstovai lankysis Utenoje, kur drąsins vietos verslininkus kurti ir plėsti verslą regione. Per renginį bus aptartos finansinės verslo paramos priemonės ir lengvatos, euro įvedimo aktualijos šalies verslui, verslininkai galės gauti individualių profesionalų konsultacijų.

Per renginį „Atraskite galimybes savo verslui“ verslininkams bus pristatytos naujos finansinės 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) paramos priemonės. Ūkio ministerija šiuo laikotarpiu administruos apie 3,5 mlrd. litų ES lėšų, iš kurių parama smulkiajam ir vidutiniam verslui sieks apie 1,8 mlrd. Lt ir palankesnėmis sąlygomis bus teikiama įmonėms, vykdančioms projektus regionuose.

„Siekiant pagerinti regionų ekonominės veiklos rezultatus yra svarbu remti ir palaikyti verslą, pritraukti investuotojų, stiprinti regionų gamybinį pajėgumą. Tikimės, kad Ūkio ministerijos inicijuotuose renginiuose pristatyta informacija apie naująjį ES paramos periodą, pokyčius euro įvedimo laikotarpiu, pagalbą kuriant verslą padrąsins ieškoti naujų vietos verslo galimybių“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Tikimės, kad Ūkio ministerijos inicijuotuose renginiuose pristatyta informacija apie naująjį ES paramos periodą, pokyčius euro įvedimo laikotarpiu, pagalbą kuriant verslą padrąsins ieškoti naujų vietos verslo galimybių.

Regionas turi gerai išvystytą kelių tinklą, kuris jungia apskritį su kitais šalies regionais ir kaimyninėmis valstybėmis. Utenos teritoriją kerta du magistraliniai keliai – Kaunas–Zarasai–Daugpilis ir Vilnius–Utena, per šią teritoriją eina tarptautinė geležinkelio linija, jungianti du didmiesčius – Sankt Peterburgą ir Varšuvą. Utenos apskrityje veikiančios įmonės savo produkciją parduoda ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, todėl geras susisiekimas su kitais Lietuvos ir artimiausio užsienio regionais yra ypač svarbus. Geras kelių tinklas (infrastruktūra) gali padėti pritraukti ir daugiau naujų investicijų, ypač tų bendrovių, kurių rinkos neapsiriboja Utenos regionu.

Regiono įmonių lietuviškos kilmės prekių eksportas pirmąjį š. m. ketvirtį siekė 247,3 mln. litų ir sudarė 2,3 procento bendro šalies lietuviškos kilmės prekių eksporto. Pramonės sektoriuje sukuriama 39,8 proc. visos apskrities pridėtinės vertės.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Evaldas Gustas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Evaldas Gustas

Apskrityje veikia 1,8 tūkst. įmonių, tai sudaro 2,6 proc. visų šalyje veikiančių įmonių. Jose dirba 26 tūkst. darbuotojų. 2013 metų duomenimis, daugiau kaip 63 proc. sudarė smulkiojo verslo įmonės, turinčios iki 4 darbuotojų, 14 proc. visų įmonių dirbo nuo 5 iki 9 žmonių. Per pirmąjį šių metų pusmetį regione buvo įsteigtos 25 naujos įmonės.

Per vizitą Utenos regione taip pat bus pristatyta aktuali informacija, padėsianti verslui pasirengti įsivesti eurą, verslo organizacijų, savivaldybių įmonių ir verslo atstovai bus kviečiami prisijungti prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo ir laikytis sąžiningo kainų perskaičiavimo tvarkos, valdžios atstovai kvies vietos verslininkus diskutuoti ir dalys patarimus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką