Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Verslo bendruomenė kviečia prisidėti prie pirmosios regione prezidentinės Valdo Adamkaus bibliotekos rekonstrukcijos

Valdas Adamkus
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Valdas Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos verslo bendruomenės iniciatyva vasario 27 d. Vilniaus rotušėje vyks labdaros vakaras, skiriamas pirmajai Lietuvoje ir regione Valdo Adamkaus prezidentinei bibliotekai paremti. Suaukotos lėšos bus naudojamos muziejaus pastato rekonstrukcijai. Vakaro metu siekiama surinkti dalį trūkstamos sumos nuo 1,5 mln. litų, kuri leistų pradėti atnaujinimo darbus. Visa muziejaus rekonstrukcija įkainota 2,5 mln. litų, tačiau dalį reikalingų lėšų muziejus jau yra sukaupęs.

Labdaros vakare dalyvaus smuikininkas, kultūrologas, rašytojas, šiuo metu Švedijoje gyvenantis prof. Michailas Kazinikas, pianistas, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) akademijos prof. Rokas Zubovas, šios akademijos docentė, mecosopranas Rita Novikaitė bei VDU styginis kvartetas. Savo įžvalgomis apie prezidentinės bibliotekos veiklą pasidalins istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius.  

„Prezidentinė biblioteka gyvuoja tik iš rėmėjų ir aukotojų lėšų. Kiekvienas iš mūsų pagal savo galimybes prisidėdami prie šios iniciatyvos galime padėti išsaugoti gyvąją istoriją, kurti tradicijas ir ateities kartoms perduoti laisvės bei demokratijos vertybes, kurias nuosekliai mums skleidžia prezidentas“, – sako idėjos sumanytoja Jolanta Jurga, investicinio banko „Evli Securites“ valdybos pirmininkė.  

Labdaros vakaras organizuojamas jos ir kitų šalies verslininkų iniciatyva, renginio organizavimą parėmė verslininkas Gvidas Drobužas, minintis 25 metų sukaktį nuo savo pirmojo verslo įkūrimo ir kviečiantis visus šalies verslininkus prisidėti prie šios labdaringos iniciatyvos. Labdaros vakaro organizavimą palaiko Vytauto Didžiojo universitetas, taip pat daugelis šalies įmonių, kurios neatlygintinai ar už savikainą teikia savo paslaugas, aukoja lėšas. Savo paramą prezidentinei bibliotekos išreiškia ir vakarą vesiantis Jogaila Morkūnas, vakaro metu svečiai bus vaišinami „G.H.MUMM“ šampanu. 

V. Adamkaus biblioteka-muziejus kuriamas pagal Jungtinėse Valstijose ir kitose šalyse nusistovėjusią buvusių šalies prezidentų palikimo saugojimo ir sklaidos formą. Šiuo metu biblioteka saugo ir suteikia galimybę susipažinti su prezidento sukauptomis knygomis, daiktais, sporto trofėjais, dienoraščiais, įvairiais dokumentais. V. Adamkaus biblioteka siekia tapti kultūros, meno ir mokslo centru, kuriame didžiausias dėmesys būtų teikiamas pasaulio lietuvybės ir Lietuvos politinio, ekonominio, kultūrinio gyvenimo tyrinėjimams XX–XXI a. sandūroje. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką