Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslo dienos apdovanojimais įvertintas įmonių ryžtas judėti į priekį

Dainius Kreivys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dainius Kreivys
Šaltinis: 15min
0
A A

Ūkio ministras Dainius Kreivys apdovanojo šalies ekonomikai ir Lietuvos verslo plėtrai nusipelniusias įmones ir asmenis. Ketvirtadienį Vilniaus kongresų rūmuose vykusioje iškilmingoje „Pagaminta Lietuvoje“ apdovanojimų ceremonijoje jau šeštą kartą jiems įteikti Ūkio ministerijos apdovanojimai „Už nuopelnus verslui“.

„Lietuvos ekonomiką atšaldęs sunkmetis neužkirto drąsos verslui eiti į priekį ir pasiekti rezultatų. Reiškiu didžiulę padėką verslininkams už jų ryžtą sunkiausiais – 2009 ir 2010 – metais. Verslas per sunkmetį išmoko savo pamokas: būti atsakingas planuodamas savo pajamas, žmogiškuosius išteklius, investicijas, finansus, taikydamas aukštesnius vadybos standartus. Lietuvai reikia veiklių, išsilavinusių ir ambicingų žmonių Lietuvoje“, – apdovanojimų ceremonijos metu sakė ūkio ministras Dainius Kreivys.

Apdovanojimai įteikti 7 nominacijų nugalėtojams: „Už didžiausias investicijas Lietuvoje“, „Už eksporto augimą“, „Už inovatyvius sprendimus versle“, „Už darbo vietų kūrimą“, „Metų debiutas“, „Jaunasis verslininkas“, „Už turizmo paslaugų plėtrą“.

Už didžiausias investicijas Lietuvoje apdovanota informacinių technologijų ir fotoelektros technologijų įmonių grupė „BOD Group“, Visorių informacinių technologijų parke kursianti apie 30 000 kv. m ploto saulės energijos ir optinių skaitmeninių laikmenų technologijų tyrimų centrą. Bendros investicijos į šio centro plėtrą per artimiausius trejus metus sudarys 150 mln. litų.

Eksporto lydere šiais metais tapo IT ir vadybos konsultacijų lyderė Baltijos šalyse bendrovė „ERP“, kurios eksportas 2009 m. sudarė daugiau kaip 13 milijonų litų. Vien per 2010 m. I pusmetį bendrovė eksportavo už beveik 10 mln. Lt. Pagrindinės eksporto šalys – Baltarusija, Lenkija, Latvija, Kazachstanas.

Už inovatyvius verslo sprendimus apdovanotas Lietuvos radijo ir televizijos centras, įdiegęs vienintelę lietuvišką mobiliojo interneto paslaugą mūsų šalies rinkoje „Mezon“, kuri jau veikia 52 Lietuvos miestuose ir gyvenvietėse.

Už darbo vietų kūrimą apdovanota UAB „Lintel“, priklausanti TEO grupei. „Sodros“ duomenimis, nuo 2009 m. sausio iki 2010 m. lapkričio mėn. įmonė sukūrė apie pusketvirto šimto darbo vietų. Šiuo metu „Lintel“ valdo 6 kontaktinius centrus visoje Lietuvoje. Per mėnesį jų konsultantai telefonu suteikia informaciją daugiau kaip milijonui klientų. 

Metų debiutante tapo bendrovė „HAU Knygos“, sostinėje įkūrusi skaitytų knygų knygyną „Mint Vinetu“, kuriame galima pigiau įsigyti iš žmonių supirktas populiarias knygas. Šiuo metu lentynose – apie 10 000 knygų lietuvių, rusų, anglų kalbomis.

Geriausiu jaunuoju verslininku pripažintas bendrovės „ART21“ vadovas ir vienas iš savininkų Augustas Alešiūnas. Ši bendrovė – vienintelė Lietuvoje, kurianti IT produktus išskirtinai žemės ūkio sektoriui. Įmonė yra įvykdžiusi ne vieną sėkmingą projektą ir sukūrusi išskirtinę veiklos valdymo sistemą „AgroSmart“, skirtą įmonėms, superkančioms, tiriančioms, sandėliuojančioms, perdirbančioms ir parduodančioms grūdus.

Turizmo paslaugų plėtos nominacijos nugalėtoju tapo bendrovės „Perkūno namai“ valdomas Kauno senamiestyje įsikūręs viešbutis „Daugirdas“. XVI a. menančio viešbučio pastato renovacija buvo pripažinta vienu sėkmingiausių paveldo išsaugojimo projektų. Sutvarkius teritoriją šalia pastato, pavyko į T. Daugirdo gatvę, kurioje yra pastatas, nukreipti senamiestį apžiūrinčių turistų srautą. Vien per 3 vasaros mėnesius viešbučio užimtumas išaugo apie 30 proc.

Renginio metu įteikti ir Nacionaliniai kokybės prizai. Tai visoje Europoje vertinamas apdovanojimas, kuris liudija, kad jį gavusi įmonė atitinka itin aukštus bendrovės vadybos reikalavimus. Lietuvoje jis teikiamas nuo 1998-ųjų metų. Nacionalinį kokybės prizą pagal savo įmonių kategorijas šiemet laimėjo Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir bendrovės „Traidenis“ bei „August ir Ko“.
Taip pat pagerbti ir Europos verslininkystės apdovanojimų nacionalinės atrankos laureatai – VšĮ „Socialiniai paramos projektai“ iniciatyva „Mano guru“ ir VšĮ Tauragės verslo informacinio centro projektas „Verslumo akademija“.

Renginyje apdovanoti ir studentai bei jų darbų vadovai, laimėję Ūkio ministerijos inicijuotą magistro darbų konkursą šalies ekonomikos augimo ir konkurencingumo didinimo temomis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką