Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslo lyderių pasitikėjimas D.Grybauskaite didelis, bet gali pasirodyti trapus

D.Grybauskaitė
Prezidentūros nuotr. / D.Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

76 proc. didžiausių šalies įmonių vadovų pasitiki prezidente Dalia Grybauskaite ir jos vadovavimą pirmaisiais mėnesiais vertina gerai arba labai gerai, rodo kompanijos „Macroscope“ atliktas verslo lyderių požiūrio tyrimas.

Tačiau tyrimo rezultatai atskleidė, kad jei šalies ekonominė situacija nepradės gerėti, toks pozityvus šalies vadovės vertinimas gali pasirodyti esąs trapus.

Be aukšto pasitikėjimo ir vadovavimo vertinimo, 87 proc. respondentų taip pat mano, kad D.Grybauskaitė yra įtakingas politikos veikėjas, o jos vykdomą ekonominę politiką geriau nei vidutiniškai įvertino 65 proc. tyrimo dalyvių. Dauguma verslininkų pritaria daugeliui pirmųjų svarbiausių D.Grybauskaitės sprendimų.

Tačiau 8 iš 10 respondentų įsitikinę, jog prezidentė turėjo radikaliau keisti Vyriausybės sudėtį arba formuoti ją iš naujo, o pozicijai dėl Tarptautinio valiutos fondo pritarė tik 27 proc. verslo lyderių. LR Vyriausybės mokesčių sprendimus krizei įveikti neefektyviais vadina net 65 proc. respondentų. 37 proc. tyrime dalyvavusių verslininkų nurodė, kad prezidentei D.Grybauskaitei ir premjero A.Kubiliaus Vyriausybei pavyks išvesti šalį iš krizės.

„Greta stipraus tikėjimo prezidento institucijos galia ir pačios D.Grybauskaitės įtaka žengia skeptiškas kai kurių konkrečių prezidentės veiksmų ir Vyriausybės sprendimų vertinimas. Tokios prieštaros rodo, jog D.Grybauskaitei skiriamas verslo pasitikėjimas gali būti suteikiamas labiau avansu, neigiamus valstybės valdymo aspektus visiškai perkeliant Vyriausybei. Ilgainiui, jei šalies verslo būklė negerės, dalis atsakomybės už tai gali būti priskirta ir prezidentei“, – sako tyrimą atlikusios kompanijos „Macroscope“ tyrimų vadovė Renata Lazdin.

Paprašyti pateikti ateities prognozes, beveik 80 proc. apklaustųjų nurodė, kad atsigauti nuo krizės Lietuvos verslui prireiks 2 ar daugiau metų. Tačiau prognozių pozityvumas tiesiogiai priklauso nuo dabartinės įmonės padėties – kuo ji stabilesnė, tuo greitesnio atsigavimo tikisi vadovai.

Kalbant apie įmonių pardavimų padėtį, 13 proc. vadovų nurodė, kad didelio pardavimo mažėjimo nejautė, 6 proc. pardavimas pradėjo augti, 60 proc. teigia, kad pardavimo mažėjimo tempas sulėtėjo arba stabilizavosi. 18 proc. nurodė, kad pardavimas vis dar sparčiai mažėja.

Tyrime dalyvavo vadovai iš 321 įmonės, patenkančios į dienraščio „Verslo žinios“ skelbiamą didžiausių Lietuvos bendrovių tūkstantuką. Duomenys surinkti rugsėjo 10 – spalio 12 d. apklausos internete metodu. Tyrimą atliko socialinių ir rinkos tyrimų internetu kompanija „Macroscope“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką