Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 spalio 7d. 13:57

Verslo plėtros forume skatinta nebijoti investuoti į verslą

Konferencijos akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Konferencijos akimirkos
Šių metų spalio 6 d. Kaune, Verslo plėtros forume, šalies verslininkai, investuotojai, mokslo ir valdžios atstovai dalijosi verslo plėtros finansavimo patirtimi. Forume verslo plėtra besidominčioms įmonėms buvo pristatytos išorinio finansavimo priemonės, perspektyvos augančiam verslui, suteikta praktinių žinių, kaip pasiruošti investuotojo atėjimui, ir pasidalyta sėkmingais pavyzdžiais.

Lietuvai naująjį Europos Sąjungos struktūrinių fondų (ES SF) finansavimo laikotarpį skirta 6,709 mlrd. EUR, be to,  verslui finansuoti galės būti naudojamos lėšos, 2007–2013 m. laikotarpiu sėkmingai panaudotos bei grįžusios iš finansinių priemonių, todėl labai svarbu artimiausiu metu išmokti visas lėšas kuo efektyviau investuoti šalies ekonomikoje.

Daugiau dėmesio bus skiriama finansinėms priemonėms, kuriančioms realią pridėtinę vertę skatinant verslo finansavimą, t. y. paskolų garantijoms, lengvatinėms paskoloms teikti, rizikos ir privataus kapitalo priemonėms kurti.

Renginį pradėjęs ūkio viceministras Marius Skarupskas teigė, kad šiuo metu itin daug dėmesio bus skiriama eksporto plėtrai, įmonėms, diegsiančioms novatoriškas ir ekologiškas idėjas. Be to, dar daugiau dėmesio bus skiriama finansinėms priemonėms, kuriančioms realią pridėtinę vertę skatinant verslo finansavimą, t. y. paskolų garantijoms, lengvatinėms paskoloms teikti, rizikos ir privataus kapitalo priemonėms kurti.

„Įtraukus įvairius finansinius tarpininkus ir smulkiuosius verslininkus, buvo atliktas išsamus rinkos poreikio tyrimas, kuris parodė, kiek ir kokių verslo rinkai finansinių priemonių realiai reikėtų, – įžvalgomis dalijosi M. Skarupskas. – Todėl naujajame ES SF investicijų laikotarpyje nuspręsta investuoti daugiau kaip 180 mln. EUR ES SF lėšų į finansinių priemonių kūrimą, be to, finansinėms priemonėms bus panaudota daugiau kaip 107 mln. EUR 2007–2013 m. laikotarpio grįžusių lėšų. Tikiu, kad bendromis pastangomis pasieksime, kad Lietuvoje toliau būtų vystoma rizikos kapitalo investicijų rinka”.

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), administruojanti finansines priemones, jau įrodė, kad efektyvus lėšų panaudojimas gali itin pagelbėti esant įvairiems ekonomikos svyravimams.

Apskaičiuota, kad finansinių priemonių naudojimas multiplikuoja investicijas nuo 3 iki 6 kartų.

 „Lietuva finansinėms priemonėms įgyvendinti iš 2007–2013 laikotarpio jau skyrė daugiau kaip 6% visų ES SF lėšų, ir tai yra dvigubai daugiau nei bendras ES vidurkis, – teigė INVEGOS generalinis direktorius Audrius Zabotka. – Apskaičiuota, kad finansinių priemonių naudojimas multiplikuoja investicijas nuo 3 iki 6 kartų. Taigi pinigų yra. Todėl turime išmokti teisingai ir veiksmingai investuoti ES SF ir kitas valstybės biudžeto lėšas, tik tada galėsime drąsiai planuoti verslo plėtrą ir užsiauginsime didesnes ambicijas, pavyzdžiui, tapti pasaulinio masto įmonėmis, kurių šaknys prasideda Lietuvoje.“

Į praktinį verslo plėtros forumą susirinkusiems verslininkams ir investuotojams rūpėjo ne vienas klausimas: kada ir kaip efektyviau investuoti į savo verslą, ar verta prisitraukti išorinį finansavimą, kaip nebijoti įsileisti į savo įmonės valdymą svetimus investuotojus, kaip pasiruošti investuotojo atėjimui, kokias finansines priemones pasirinkti ir t. t. Atsakydami į visus šiuos ir dar daugiau klausimų Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos valdybos pirmininkas ir BaltCap vadovaujantis partneris Simonas Gustainis ir M&A International Baltics partneris Šarūnas Skyrius ne tik dalijosi savo įgyta patirtimi, bet ir demonstravo realius pavyzdžius.

„Lietuva per paskutinius penkerius metus iš esmės pasistūmėjo kurdama finansavimo įvairovę verslui. 2014 metais Lietuvoje buvo padaryta beveik 50 rizikos kapitalo investicijų – tai trečias rezultatas Centrinėje ir Rytų Europoje. Šis gausiai lankomas renginys – ryškus verslo poreikių ir finansavimo prieinamumo derinys. Tikimės ir toliau prisidėti prie Lietuvos verslininkų ambicijų realizavimo“, – sakė S. Gustainis.

Naują finansinę priemonę mezaniną, kaip ji veikia rinkoje pristatė Priit Veering, „BMP Capital“ partneris ir Rytis Bernatonis, „Freor LT“ direktorius. Diskusijoje, kurią moderavo Mindaugas Glodas, „Nextury Ventures“ generalinis direktorius, buvo ieškota geriausių finansinių priemonių, lengvinančių finansavimo gavimą ir pritraukimą, atskleisti skirtingų finansavimo būdų – bankų paskolų, finansinių priemonių ir privataus bei rizikos kapitalo investicijų – derinimo privalumai.

Taip pat nemažą patirtį sukaupę verslininkai dalijosi savo verslo sėkmės istorijomis, kai sėkmingai pritraukus investuotojus, verslą pavyko išplukdyti į pasaulinio lygio vandenis.

Verslo plėtros forumą organizavo Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacija, INVEGA, advokatų kontora „Sorainen“ ir Šiaulių bankas kartu su informaciniu partneriu „BznStart“. Forumą vedė advokatų kontoros „Sorainen“ vyresnysis teisininkas, privataus kapitalo praktikos grupės Lietuvoje vadovas Mantas Petkevičius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:15
05:25
01:01

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką