Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslūs studentai imasi burti gero kino mėgėjus

Akimirka iš pirmosios„Projektų rengimo akademijos“ paskaitos
Organizatorių nuotr. / Akimirka iš pirmosios„Projektų rengimo akademijos“ paskaitos
Šaltinis: 15min
0
A A

Jaunimo verslumą skatinančių iniciatyvų sąraše – išskirtinis projektas. Praėjusį savaitgalį duris atvėrė jau penktoji „Projektų rengimo akademija“, šiemet studentus kviečianti užsukti gerą kiną.

Akademijos atidarymo renginys vyko jaukiame kino teatre „Pasaka“, kur ne tik duotas startas intensyviam trijų savaičių mokymų ciklui, bet ir suburtos naują kino mėgėjų klubą Lietuvoje steigsiančios studentų komandos. Organizatoriai neslepia besidžiaugiantys, jog šia iniciatyva susidomėjo daug iki šiol nieko bendro su kino industrija neturėjusių jaunuolių. Gal geras kinas Lietuvoje ima rūpėti ne tik profesionalams?

„Projektų rengimo akademija“ keletą metų siekia padėti studentams įgyvendinti jų verslo idėjas. Šiemet iniciatyvos rengėjai į verslą pažiūrėjo kiek kitaip – juk jis, užuot tik davęs pelną, gali padėti spręsti ir visuomenės problemas. Pasigedus erdvės mėgstančiųjų gerą kiną bendravimui, ją sukurti pasiūlyta studentams – šie jau pradėjo rengti investicinius projektus kino mėgėjų klubo įkūrimui.

Atkreipus dėmesį į gerą kiną, matyt, nebus prašauta – norą dalyvauti Akademijoje pareiškė keliasdešimt motyvuotų kandidatų. Iš jų profesionalai atrinko 15 geriausiųjų, kuriems pasiūlyta tapti akademijos studentais. Dauguma atrinktųjų – didžiausių Vilniaus universitetų ekonomikos ar vadybos specialybių studentai, iki šiol su kinu susidūrę ne daugiau nei vidutinis lietuvis. Tarp projekto dalyvių yra ir keletas meno aukštosiose mokyklose – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Vilniaus dailės akademijoje – studijuojančių jaunuolių, kuriems kino pramonė pažįstama daug geriau.

Akademijos iniciatorius, strateginės plėtros ir projektų vadybos kompanijos „Advanced Advice“ direktorius Ilja Malkin sako manantis, jog originalios kino srityje iki šiol nedirbusių jaunuolių idėjos ir moderniais vadybos principais pagrįstas požiūris į jų įgyvendinimą gali būti sėkmingos kino mėgėjų klubo veiklos receptas. „Kino industriją iš arčiau pažįsta tik apie ketvirtadalį Akademijos studentų: jie yra prisidėję organizuojant kino festivalius „Scanorama“ bei „Kino pavasaris“, savanoriavo kino teatre „Pasaka“, baigė režisūros kursus ir t.t. Tarp atrinktųjų yra ir dirbusių įvairiose nevyriausybinėse organizacijose, turinčių žurnalistinės ar darbo reklamos srityje patirties. Tačiau visų svarbiausia – atsakingas požiūris į verslumą ir savo idėjų įgyvendinimą, o tai, atrodo, yra šių metų studentų stiprybė,“ – džiaugiasi I. Malkin.

Akademijos dalyvius atidarymo renginyje pasveikinusi kino teatro „Pasaka“ direktorė Greta Akcijonaitė, pasidalino ir savo patirtimi steigiant kino teatrą bei jam vadovaujant. Nuo studentų ji neslėpė net smulkiausių kino teatrų veiklos detalių, atskleidė didžiausius iššūkius, su kurias tenka susidurti kasdien. Suprantama, kino pramonė labai dinamiška, tad norint tapti sėkminga jos dalimi, reikia būti pasirengusiems greitai keistis. Atrodo, Akademijos organizatoriai tiki – šis iššūkis studentams įveikiamas, jei tik šie bus atviri naujovėms.

Prasidėjus intensyviam mokymų kursui, projekto dalyviai visą savo laisvalaikį skiria kino mėgėjų klubo idėjos gvildenimui bei semia jos įgyvendinimui reikalingas žinias. Į penkias komandas padalinti studentai turi beveik tris savaites savojo investicinio projekto parengimui. Akademijos pabaigoje speciali komisija išrinks geriausią darbą, kurio autoriai laimės finansavimą savo idėjos įgyvendinimui ir galės tuoj pat paversti ją realybe. Kas žino, gal iš vienos geros idėjos gims ir naujas požiūris į kiną?

Komentarai
Temos Akademija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką