Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 01 06, 13:17

„Vičiūnų“ įmonių grupė stiprina pozicijas užsienyje

„Vičiūnų“ įmonių grupė 2010 metais ne tik nesumažino apsukų, bet ir dar labiau sustiprino pozicijas vietos bei užsienio rinkose.
„Vičiūnai“ plečiasi užsienyje
„Vičiūnai“ plečiasi užsienyje. / Įmonės nuotr.

Praėjusių metų rugpjūčio pabaigoje buvo galutinai baigtas sandoris, kuriuo „Vičiūnų“ įmonių grupė Ispanijoje įsigijo žuvies perdirbimo  gamyklą „Sistemas Britor S.L.U“.

Jau lapkričio pabaigoje specialistų iš Lietuvos vadovaujamoje gamykloje buvo pagamintos pirmosios krabų lazdelių ir kitų surimi produktų partijos, skirtos Ispanijos ir Portugalijos rinkoms.

„Vičiūnų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Visvaldas Matijošaitis  teigia, kad „Vičiūnai“ iki šiol Ispanijoje per mėnesį parduodavo apie 500 tonų Lietuvoje pagamintos produkcijos. „Žinant, kad Ispanija yra didžiausia Europoje žuvies ir jos produktų rinka, toks kiekis mūsų netenkino. Lyginant su Lietuva, Ispanija pagal žuvies ir jos produktų suvartojimą, yra maždaug 80 kartų didesnė rinka. Šioje šalyje vienas žmogus per metus suvalgo 45 kilogramų žuvies produktų (Lietuvoje -- 12 kilogramų). Kaip žinia, žaliavas iki šiol perkame iš tiekėjų.  Todėl pirkinys Ispanijoje labai svarbus ir tuo, jog greičiau priartins prie kito žingsnio -- žaliavų įmonių įsigijimo. Tokiu būdu turėsime vientisą grandinę nuo žaliavos gavybos iki galutinio vartotojo.  Tai padės sumažinti kaštus ir būti dar stipresniems įvairių šalių rinkose“, – sakė jis.

Verslininkas teigė, kad Ispanijoje jokių kliūčių verslui pradėti jie nepatyrė. Net atvirkščiai, ispanai pasiūlė pasinaudoti ES paramos lėšomis. Vieną iš tokių galimybių Ispanijos fabrikas ir pasinaudojo – gavo dalinį finansavimą naujos technikos įsigijimui.

V.Matijošaitis teigė neketinantis sugriauti mito, kad ispanai dirba lėtai, todėl gamykloje Ispanijoje vadovaujančiose pozicijose dirba tik lietuviai.

„Ispanų darbo kultūra yra kitokia, gal kažkiek mums neįprasta. Bet kaip rodo praktika, teisingai atsirenkant žmones, bet kurioje šalyje galima sėkmingai vystyti verslą ir turėti darbščią komandą. Gamyklos darbuotojai geranoriškai žiūri į vadovus lietuvius.  Apskritai susidarė įspūdis, kad ispanai žino, jog lietuviai yra užsispyrę.  Gal tai kažkaip susieję su mūsų pergalėmis krepšinyje? Be to, pastebėjau, kad yra nemažai sričių, kuriose mes Lietuvoje esame labiau pažengę nei ispanai.  Pavyzdžiui, mobilaus ryšio operatoriai ten sukasi gerokai lėčiau nei pas mus, bankuose net paprastų dalykų sprendimai užtrunka daug ilgiau.  O iš tiekėjų ispanų laukti pasiūlymo trunka net kokius 3 kartus ilgiau nei mūsų šalyje“, – sakė verslininkas.

Jis teigė, kad  planuojama, jog produkcijos su „Viči“ prekiniu ženklu daugiausiai bus realizuojama Ispanijoje ir kaimyninėje Portugalijoje. Be to, naujame fabrike pagaminti specifiniai produktai bus eksportuojami į Didžiąją Britaniją ir Skandinaviją.

Tuo tarpu, „VICI Iberia“ prekiaus ne tik gamykloje Ispanijoje, bet ir Lietuvos įmonėje Plungėje pagamintais produktais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką