Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 1d. 14:12

Vidmantas Martikonis: miestas neturi remti „Lietuvos ryto“ ir Vilniaus „Žalgirio“

Rungtynių akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rungtynių akimirka

Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino 2017 metų biudžetą. Miesto vadovai džiaugiasi, kad sostinė lipa iš skolų liūno, žada daugiau pinigų kasdienėms vilniečių reikmėms. Tačiau Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas, liberalas Vidmantas Martikonis kritikuoja tai, kad milijonai skiriami profesionalioms sporto komandoms. Jo teigimu, savivalda turėtų rūpintis mėgėjų sportu ir jo populiarinimu.

2017 metų sostinės biudžetas yra 19,9 mln. eurų (4,1 proc.) didesnis nei praėjusių metų ir sieks 510,5 mln. eurų. Labiausiai valdantieji džiaugiasi tuo, kad miesto skola mažėja: 2016-ųjų pradžioje skola siekė 393,1 mln eurų, o šių metų pradžioje sumažėjo beveik 70 mln eurų iki 315,2 mln eurų.

200 tūkst. eurų – E.miestui

Daugiausia lėšų – 240,1 mln. eurų – suplanuota skirti švietimui bei ugdymui. Apie 7 mln. eurų bus skiriami 100 eurų kompensacijoms visiems vaikams, nepatekusiems į valstybinius darželius. Miesto infrastruktūros, gyvenamosios aplinkos gerinimui kitąmet planuojama 90,8 mln. eurų.

Socialinei apsaugai sostinės biudžete numatyta skirti 59,8 mln. eurų. Kultūros ir sporto plėtrai 2017 m. bus skiriama 13,7 mln. eurų.

E.miesto departamento projektams numatoma skirti papildomus 200 tūkst. eurų, pasak mero Remigijaus Šimašiaus, šie pinigai paimami iš iki šiol buvusios biudžeto dalies, kuri būdavo skiriama atsižvelgiant į tarybos narių rekomendacijas. „Tai susiję su miesto atvirumu ir projektų tam finansavimu, tam numatyta daugiau lėšų“, – sakė meras.

Siūlo kitokį finansavimą

Vilniaus tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas V.Martikonis tvirtina, kad miestas turėtų keisti savo rėmimo politiką ir pinigus skirstyti atsakingiau. Jis pasiūlė, kad miestas neberemtų profesionalių sporto klubų ir kultūros įstaigų.

2017 metais Vilniaus miesto biudžete krepšinio klubui „Lietuvos rytas“ numatyta 1,158 mln. eurų dotacija, futbolo komandai „Žalgiris“ – 868 tūkst. eurų. Taip pat tik gerokai mažesnes sumas ketinama skirti viešosioms įstaigoms Sostinės moterų krepšinio klubas ir Vilniaus rankinio centras – 150 tūkst. eurų ir 55 tūkst. eurų.

Profesionalių sporto klubų, kurie garsina Lietuvos vardą, rėmimas yra Vyriausybės, Valstybės, Kūno kultūros ir sporto departamento reikalas, jie turėtų tuo užsiimti, – kalbėjo V.Martikonis.

V.Martikonis siūlytų keisti finansavimo tvarką ir skatinti, tarkim, įvairių bėgimų organizatorius, kurie pritraukia daugybę vilniečių. „Turėtume masiškumą ir mėgėjiškumą skatinti, kad pritrauktume žmones judėti, sveikai gyventi ir pan., o ne profesionalius sporto klubus remti ir dotuoti. Profesionalių sporto klubų, kurie garsina Lietuvos vardą, rėmimas yra Vyriausybės, Valstybės, Kūno kultūros ir sporto departamento reikalas, jie turėtų tuo užsiimti“, – kalbėjo V.Martikonis.

Kaunas, kurį dažnai kaip pavyzdį nurodo politikai sostinėje dėl jo sporto klubų, ypač krepšinio komandos „Žalgiris“, rėmimo, V.Martikonio neįtikina: „Man rodo pirštais, kiek Kaunas duoda. Kaunas irgi blogai daro, bet Kaunas kituose reikaluose geriau susitvarko, skolų mažiau turi. O mes turime 300 mln. eurų skolos, ji mažėja tik dėl griežto režimo, kurį su administracijos direktore bandome įvesti.“

V.Martikonis pasigenda ir informacijos iš viešųjų kultūros įstaigų, kurios kasmet gauna miesto dotacijas. Didžiausios biudžete dotacijos numatytos Šv.Kristoforo kameriniam orkestrui – 321 tūkst. eurų, Vilniaus mokytojų namams – 208,5 tūkst. eurų, kameriniam chorui „Jauna muzika“ – 157 tūkst. eurų, Vilniaus rotušei – 143 tūkst. eurų, Menų spaustuvei – 119 tūkst. eurų.

Nori ataskaitų

„Tarkim, Donato Katkaus vadovaujamame orkestre šiuo metu dirba apie 40 žmonių, o per metus įstaiga sugeba uždirbti 9 tūkst. eurų. O koncertuoja nuolat ir pilnose salėse. Mes dotuojame apie kelis šimtus tūkstančių eurų, neskaičiuojant to, kad per „Vilniaus festivalius“ Šv. Kristoforo orkestras dar gauna finansavimą atskiriems renginiams – bendrai sudėjus apie 300 tūkst. eurų išeina. Ataskaitų trūksta.

Organizatorių nuotr./Šv. Kristoforo kamerinis orkestras
Organizatorių nuotr./Šv. Kristoforo kamerinis orkestras

„Menų spaustuvė“ jau 15–16 metų dotuojama, nors tai lyg ir privati nuosavybė. Viešoji įstaiga, kurioje tris balsus turi Audronis Imbrasas (Vilniaus tarybos narys ir kultūros viceministras – red.past.), du – savivaldybė. Jono Meko vizualiųjų menų centrui skiriamos dotacijos, o tai juk miręs reikalas, 50 tūkst. eurų skiriama, nors veiklos nulis. Tik sakoma, kad jie turi labai daug lankytojų, bet paprašius pateikti konkrečius skaičius, sužinome, kad jie bilietų neplatina, todėl ir apskaitos tikslios nėra. Esą eina tūkstančiais, o jeigu nueitumėte, turbūt nieko nerastumėte. Reikėtų galbūt juos perkelti į būsimą Modernaus meno centrą ar Šiuolaikinio meno centrą, kuris jau turi J.Meko kambarį“, – svarstė politikas.

A.Imbrasas tvirtina, kad šioje įstaigoje jis jau beveik dvejus metus nedirba, o kaip fizinis asmuo jis niekada „Menų spaustuvėje“ sprendimų priiminėti negalėjęs.

Siūlymą pavadino nekorektišku

Tačiau kiti tarybos nariai, tiek pozicijos, tiek opozicijos atstovai, tokį V.Martikonio siūlymą kritikavo. Artūras Zuokas jį pavadino nekorektišku. Nepalaikė tokio siūlymo ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Jaroslavas Kaminskis. O Algis Čaplikas teigė, kad toks siūlymas yra už miestą be kultūros ir be sporto. Pats V.Martikonis tikino nesitikėjęs, kad jo siūlymas sulauks pritarimo, tačiau norėjęs pradėti diskusiją dėl tokio finansavimo.

Artūras Zuokas V.Martikonio siūlymą pavadino nekorektišku.

R.Šimašius irgi linkęs remti kultūros ir sporto įstaigas. „Miestas yra visų pirma žmonės, tada pastatai, gatvės ir šaligatviai. Bet taip pat yra ir kultūrinis bei sporto gyvenimas, todėl, natūralu, miestas turi prie to prisidėti, todėl padidinome finansavimą projektams“, – sakė meras.

Taryba šiam siūlymui nepritarė.

Tuo tarpu fotomenininkas Saulius Paukštys negaili kritikos Vilniaus miesto vadovybei. „Anksčiau savivaldybės remtos meninės įstaigos staiga tapo mažai reikalingos, o savivaldybės administracijai vadovaujanti buvusi bankininkė nusprendė mieste elgtis kaip „Excel“ lentelėje. Amatininkai, galerijos, kitokios meninės įstaigos ar bendruomenės buvo informuotos apie mažinamus biudžetus, didinamas patalpų nuomos kainas ir apie tai, kad menas menkai kam čia apskritai reikalingas, nes bankininkės požiūriu – iš to meno – jokios naudos. – Miestas turi skolų. – atkakliai kartoja miesto vadovybė“, – rašo jis savo komentare 15min.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Rusijos saugumo tarnybos taikosi į Krymo totorius kaip į islamistinius teroristus

Gazas

„Drifto“ varžybose Palangoje – per plauką tragedija nepasibaigusi „Nissan“ avarija

Verslas

Automobilių pramonė prašo D.Trumpą susilaikyti nuo tarifų

Sportas

Su trenksmu – Kenijos bėgikė įspūdingai pagerino pasaulio rekordą

Aktualu

Masinė avarija sostinėje: po sunkvežimiu palindo automobilis, žuvo žmogus, yra ir sužeistų

Gazas

Netikėta žinia: „Skuba Racing Team“ traukiasi iš Palangos lenktynių, „Big Daddy“ neatlaikė

Sportas

Kroatijos puolėjas atsisakė pasaulio čempionato sidabro

Aktualu

JAV teisėsauga gavo D.Trumpą kompromituojantį pokalbio įrašą: kalbama apie meilės romaną

Vardai

Garsenybės pasibaisėjo cirko vadovo N.Zobovo elgesiu su meška: „Išgelbėkit gyvūną iš velnio namų“

Patikrinta 15min Gyvūnų klubas

Tiesa ar melas? N.Zobovas įsitikinęs, kad meškos nėra mėsėdės: „Nevalgo iš tikrųjų. Nevalgo“

Aktualu

S.Gentvilas meta iššūkį V.Grubliauskui Klaipėdos mero rinkimuose

Aktualu

„Novičiok“ apsinuodijęs Charlie Rowley išrašytas iš ligoninės

Verslas

Lietuvoje sulaikytas sukčius iš grupuotės, padariusios 18 milijonų eurų žalą

Pasaulis kišenėje

Motociklininkai Asta ir Linas beveik po 2 metų kelionės grįžta į Vilnių: „Bus keista turėti grafiką“

Gazas

„Aurum 1006 km lenktynėse“ įtampa pasiekė piką: paskutinę akimirką „pole“ poziciją išsikovojo Robertas Kupčikas

Deuce

Jautrus Novako Džokovičiaus laiškas – apie palaimingą tėvystę ir vidines abejones

Aktualu

Ekvadoriečio užpuolimas Vilniuje: policijos ir nukentėjusiojo versijos kardinaliai skiriasi

Vardai

Palangos trasa savu „Porsche 911 Turbo S“ lėkė R.Javtokas: jo „žirgą“ išbandė ir J.Valančiūnas

Interviu Aktualu

Skaudų smūgį gavęs Alytaus meras V.Grigaravičius: „Aš visuomet buvau nusivylęs politika“

Aktualu

Fotokonkursas „Žalia vasara“: pasigrožėkite skaitytojų kadrais (II)

Naujienos

Aktualu

Rusijos saugumo tarnybos taikosi į Krymo totorius kaip į islamistinius teroristus

Gazas

„Drifto“ varžybose Palangoje – per plauką tragedija nepasibaigusi „Nissan“ avarija

Aktualu

Norėjo nuraminti, bet sužalojo: anūką globojanti klaipėdietė pasijuto įbauginta

Pasaulis kišenėje

Kretingos rajone palangiškis sukūrė didžiausią Europoje japonišką sodą

Gazas

Greičiausiai TCR komandai vadovaujantis M.Varža: „Tikslas – laimėti klasėje, bet apetitas auga“

Vardai

Valdovų rūmų kiemas netikėtai virto Vokiečių gatve: „G&G Sindikatas“ pakartojo projektą „Unplugged“

Aktualu

Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas: išrašome ir 100 eurų baudas

24sek

Po klubą sukrėtusių permainų – „Raptors“ vadovo atsiprašymas

XX a. pradžioje veikusio žmonių zoologijos sodo likučiai Prancūzijoje

Vardai

Kourtney Kardashian mylimasis iškėlė viešą pavydo sceną dėl seksualios nuotraukos

Sportas

Kroatijos puolėjas atsisakė pasaulio čempionato sidabro

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė 77-erių Elena gėlėmis džiugina visą daugiabutį

24sek

LaMelo ir LiAngelo pelnė 96 taškus, bet kritika tęsiasi: „Tai laiko švaistymas“

Gazas

Palangos lenktynės tapo tikru „raliu“: tenka dardėti žvyrkeliais

Gyvenimas

Kodėl imituodamos orgazmą šiandien dėl to pasigailėsite rytoj?

Pasaulis kišenėje

Su meškomis namie susidūrę lietuviai: „Prasivėrė durys, o ten stovėjo meška ir žiūrėjo“

Vardai

Kaune – baleto šokėjų A.Mikalajūnaitės ir V.Osadčenko vestuvės: pirmiausia įsimylėjo kūno kalbą

Verslas

Automobilių pramonė prašo D.Trumpą susilaikyti nuo tarifų

Sportas

Su trenksmu – Kenijos bėgikė įspūdingai pagerino pasaulio rekordą

Aktualu

Masinė avarija sostinėje: po sunkvežimiu palindo automobilis, žuvo žmogus, yra ir sužeistų

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką