Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vidutinė metinė infliacija pagal SVKI sudarė 7,8 procento

Klesti šešėlinis verslas.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / 2009 m. liepos mėn., palyginti su birželio mėn., užfiksuota neigiama infliacija, kuri sudarė –0,8 proc. ir sutapo su apskaičiuotąja pagal VKI.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI), kurį Statistikos departamentas kas mėnesį skaičiuoja su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis, nustatyta, jog liepos mėnesį vidutinė metinė infliacija sudarė 7,8 proc. ir buvo 0,1 proc. mažesnė negu apskaičiuotoji pagal vartotojų kainų indeksą (VKI).

Metinė infliacija (2009 m. liepos mėn., palyginti su 2008 m. liepos mėn.) sudarė 2,6 proc. ir buvo 0,4 proc. mažesnė negu apskaičiuotoji pagal VKI, teigiama išplatintame pranešime.

2009 m. liepos mėn., palyginti su birželio mėn., užfiksuota neigiama infliacija, kuri sudarė –0,8 proc. ir sutapo su apskaičiuotąja pagal VKI.

SVKI naudojamas infliacijai ES matuoti ir tarptautiniams palyginimams, Europos vartotojų kainų indeksui (apimamos 27 ES valstybės narės), pinigų sąjungos vartotojų kainų indeksui (apimamos 16 ES valstybių narių, priklausančių euro zonai: Airija, Austrija, Belgija, Graikija, Ispanija, Italija, Kipras, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Prancūzija, Portugalija, Slovėnija, Slovakija, Suomija, Vokietija) ir Europos ekonominės erdvės vartotojų kainų indeksui (apimamos 27 ES valstybės narės, Islandija ir Norvegija) skaičiuoti.

VKI reikalingas infliacijos lygiui šalyje matuoti. Tai pagrindinė indeksavimo priemonė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką