Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vidutiniai ir maži miestai 2014–2020 metais sulauks 382 mln. litų ES paramos

Kėdainiai
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Kėdainiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas pasirašė įsakymą dėl atrankos principų ir kriterijų, pagal kuriuos bus atrinkti Lietuvos miestai (tikslinės teritorijos), kurie sulauks Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos.

Atrinktieji miestai (tikslinės teritorijos), priskiriami vidutinių ir mažų miestų kategorijai (miestai nuo 6 iki 100 tūkst. gyventojų ir mažesni savivaldybių centrai), 2014–2020 metais sulauks 382 mln. Lt paramos, administruojamos per Vidaus reikalų ministeriją.

„Nustatant kriterijus buvo atliktas didelis analitinis ir derinimo darbas. Mes įvertinom visų 54 miestų, kurie priskiriami šiai grupei, demografinius, ekonominius ir socialinius rodiklius ir pagal juos nustatėme kiekvieno miesto indeksą. Tie miestai, kurių indeksas viršija visos grupės vidutinį balą, ir bus pripažinti tikslinėmis teritorijomis. Tai miestai, kuriuose sparčiau negu visoje grupėje mažėjo gyventojų (2001–2014 metų laikotarpyje), steigėsi mažiau įmonių (2011–2013 m. laikotarpyje), o didesnė dalis darbuotojų šiuo metu dirba pramonės ir žaliavų sektoriuje“, – teigia ministras D.A.Barakauskas.

Tie miestai, kurių indeksas viršija visos grupės vidutinį balą, ir bus pripažinti tikslinėmis teritorijomis.

Taip pat buvo nuspręsta į indeksavimą neįtraukti tų 20 miestų, kurie 2007–2013 m. laikotarpyje buvo pripažinti probleminėmis teritorijomis ir plėtotinais regioniniais centrais, remiantis tuo, kad šie miestai jau yra gavę reikšmingą paramą infrastruktūrai ir šiuo metu jiems yra keliami kitokie plėtros tikslai. Projektų užbaigimui iš naujojo periodo Europos Sąjungos struktūrinė paramos jiems bus papildomai skirta apie 40 mln. Lt.

Tikslinių teritorijų atrankos kriterijai buvo derinti su visomis regioninėmis plėtros tarybomis. 2013 lapkričio 19 d. jiems pritarė Nacionalinė regioninės plėtros taryba, kurią sudaro regionų plėtros tarybų, ministerijų ir socialinių partnerių atstovai. Atrankos kriterijai taip pat yra aprašyti Vyriausybės aprobuotoje 2014–2020 m. ES struktūrinių fondų investicijų veiksmų programoje. Šis dokumentas šiuo metu yra baigiamas derinti su Europos Komisija ir turėtų įsigalioti š. m. spalio 1 d.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką