Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vidutinis europietis dirba penktadaliu mažiau už amerikietį

Darbas biure
Vida Press nuotr. / Darbas biure
Šaltinis: 15min
0
A A

Amerikiečiai dirba gerokai daugiau nei jų kolegos kitose šalyse, o į pensiją išeina vis vėliau. Maža to, JAV gyventojų imamų atostogų dienų skaičius gerokai mažesnis nei, pavyzdžiui, Europoje, rašo bloomberg.com.

Nauju Arizonos ir Goethe's (Vokietija) universitetų ekonomistų atliktu tyrimu siekta atsakyti, kiek kartų daugiau už europiečius dirba amerikiečiai.

Paaiškėjo, jog vidutinis europietis dirba 19 proc. mažiau nei amerikietis. Kitaip tariant, Senajame žemyne dirbama 258 valandomis per metus mažiau, arba valanda mažiau kiekvieną darbo dieną.

Štai šveicarų darbo įpročiai iš visų europiečių panašiausi į amerikiečių.

Darbo valandų skaičius smarkiai skiriasi tarp skirtingų Europos šalių. Štai šveicarų darbo įpročiai iš visų europiečių panašiausi į amerikiečių, o italai linkę praleisti mažiausiai laiko darbe – 29 proc. mažiau valandų nei amerikiečiai.

Tyrimu siekta ne tik nustatyti vidutinės darbo dienos trukmę kiekvienoje šalyje, bet atostogų bei nedarbo trukmę.

Nors biure, gamykloje ar parduotuvėje praleistas laikas ne visada išnaudojamas efektyviai, tačiau norint apskaičiuoti produktyvumo lygį būtina žinoti ir tai, kiek šalies piliečiai vidutiniškai dirba.

Viena iš teorijų, kodėl amerikiečiai dirba ilgiau už europiečius yra ta, kad JAV už papildomas pastangas dažniau atsiskaitoma. Kitaip tariant, finansinė paskata žmonėms tampa stimulu labiau stengtis.

Kita tokio amerikiečio darbštumo priežastimi gali būti mokesčiai, kurie JAV mažesni nei Europoje, kur sunki mokesčių našta dažnai sumažina paskatas išdirbti daugiau papildomų valandų.

„Amerikiečiai iš tiesų turtingesni už europiečius ir viena iš to priežasčių yra mokesčiai, kurie slopina paskatas dirbti Europoje“, – teigia Kalifornijos universiteto ekonomistė Lee Ohanian.

Kiti ekonomistai darbo etikos skirtumus tarp JAV ir Europos šalių aiškina pastarosiose stipriomis profesinėmis sąjungomis ir griežtesniu darbo rinkos reguliavimu.

Tyrime taip pat paaiškėjo, jog JAV šiuo metu dirba didžiausia vyresnių nei 65 m. žmonių dalis per pastarąjį pusšimtį metų. Kai kuriose Europos šalyse, savo ruožtu, dėl dosnių pensijų vyresnio amžiaus žmonės neprivalo galvoti apie darbą.

Dar XX a. aštuntajame dešimtmetyje vidutinis išdirbamų valandų skaičius JAV ir Vakarų Europoje buvo labai panašus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką