Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vienas bitkoinas jau kainuoja per tūkstantį dolerių

Bitkoino kaina pirmadienį perkopė 1 tūkst. JAV dolerių kartelę, pasiekusi aukščiausią per daugiau kaip trejus metus lygį.
Bitkoinai
Bitkoinai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kriptovaliuta pabrango iki 1,021 tūkst. JAV dolerių ir ši kaina yra didžiausia nuo 2013 metų lapkričio mėnesio, o bitkoino rinkos kapitalizacija viršija 16 mlrd. JAV dolerių, rodo „CoinDesk“, bitkoinų ir skaitmeninių valiutų rinkos naujienų portalo, duomenys.

Bitkoinas nuosekliai brangsta jau kelis mėnesius. Pasak ekspertų, tai skatina keletas veiksnių, įskaitant juanio silpimą, geopolitinį neapibrėžtumą ir tai, kad šiuo turtu ima domėtis vis daugiau profesionalių investuotojų, praneša CNBC.

„Matome nulinių palūkanų padarinius. Taigi bitkoinas mums primena, kad mes neturime laikytis įsikibę JAV dolerių ar juanių, kuriems taikomos kapitalo kontrolės priemonės ir kurių perkamoji galia mažėja. O čia mes turime naują turto klasę“ – pareiškė CNBC „BTC China“, vienos didžiausių pasaulyje bitkoinų biržų, vadovas Bobby Lee.

Per paskutinius dvylika mėnesių bitkoinas pabrango maždaug 137 procentais.

Ir bitkoinų ekspertai sako, kad šios valiutos rinka auga – ir apyvartos, ir dalyvių požiūriu. Tai skatina vadinamąjį tinklo efektą, taigi bitkoinas turėtų ir toliau brangti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius