Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienbalsiai nubalsuota už padidintas avansines išmokas žemdirbiams

Žemdirbių atstovai dvejoja dėl mitingo.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Žemdirbys
Šaltinis: 15min
0
A A

Tiesioginių išmokų už 2014 m. deklaruotus žemės ūkio naudmenų plotus avansas mokamas nuo spalio 16 d. iki lapkričio 30 d.

Šiandien Europos Komisijos Tiesioginių išmokų vadybos komitete buvo svarstomas reglamento, leisiančio Lietuvai ir Latvijai avansines išmokas padidinti iki 70 proc., projektas.  Komitetas vienbalsiai pritarė avansinių išmokų padidinimui.

„Tai labai svarbus sprendimas mūsų žemdirbiams, kurie pateko į sudėtingą situaciją dėl Rusijos paskelbto embargo. Nors tai ir nėra nuostolių kompensavimas, bet tai pagalba nukentėjusiems žemdirbiams, kad jie turėtų apyvartinių lėšų“, – pažymi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Nors tai ir nėra nuostolių kompensavimas, bet tai pagalba nukentėjusiems žemdirbiams, kad jie turėtų apyvartinių lėšų.

Pagal Žemės ūkio ministerijos nustatytus prioritetus, avansai greičiausiai pasieks aktyvia žemės ūkio veikla užsiimančius pareiškėjus. Pirmumas avansui gauti bus suteiktas pieno gamintojams. Prioritetinėje eilėje yra ir šiais metais deklaravusieji pasėlius, pievas ir ganyklas bei turintieji gyvulių pareiškėjai. Pareiškėjams, turintiems ilgalaikių finansinių įsipareigojimų, dalyvaujantiems įgyvendinant investicinius projektus ar turintiems didelių finansinių sunkumų dėl išskirtinių nepalankių sąlygų, taip pat suteikiamas pirmumas gauti avansus.

Tiesioginių išmokų avansų sulauks pareiškėjai, atitinkantys nurodytus prioritetinius kriterijus, jei jų paraiškose nenustatyta neatitikimų ir yra atlikti visi reikiami patikrinimai.

2014 m. pateikta daugiau kaip 142 tūkst. paraiškų tiesioginėms išmokoms gauti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką