Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vieni sveikina, kiti abejoja IBM centro nauda Lietuvai

GERONOMIKA logo
GERONOMIKA logo
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Bendrovei IBM ir Vyriausybei pasirašius ketinimų protokolą dėl tyrimų centro steigimo Lietuvoje, vieni mokslininkai sveikina būsimas investicijas, kiti abejoja tokio centro nauda.

Kai kurie Kauno mokslininkai atsargiai vertina IBM investicijas Lietuvoje. Jie įsitikinę, kad kol nežinomos visos tokių investicijų aplinkybės, neaišku, ar bus kuo džiaugtis, rašo „Kauno diena“.  

Vienas, pavardės skelbti nenorėjęs Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkas abejojo, ar tokios mažos šalies, kaip Lietuva, mokslinis potencialas gali patenkinti tokią pasaulinę kompaniją kaip IBM.

„IBM turėtų gauti fantastiškas sąlygas, kad ateitų“, – teigė jis.

Mokslų daktaras Artūras Ulčinas taip pat stebėjosi IBM sprendimu pradėti veiklą Lietuvoje:
„Tai yra aukščiausio lygio kompanija ir man sunku suprasti, ką ji gali veikti Lietuvoje“.

KTU Kompiuterinių tinklų centro direktorius docentas Rimantas Kavaliūnas pastebėjo, kad IBM kompiuterių Lietuvoje beveik nėra. Jų programavimas – sudėtingas ir daug laiko sąnaudų reikalaujantis procesas, kuriame dalyvauti gali tik aukštos kvalifikacijos žmonės.

Jeigu IBM įkurs modernią nanotechnologijų laboratoriją Lietuvoje, tai, anot docento, bus didelis laimėjimas visiems Lietuvos mokslininkams. Šiuo metu didesniais pasiekimais ir pažangiomis darbo sąlygomis gali pasidžiaugti tik medikai ir mobiliųjų technologijų specialistai.

KTU Fizikos ir fundamentaliųjų mokslų fakulteto profesorius Arvaidas Galdikas įsitikinęs, kad IBM tyrimų centro kūrimas Lietuvoje yra svarbus įvykis mokslo pasaulyje. Pirmiausia bus sukurta darbo vietų, antra – jauni specialistai pamatys, kad ir Lietuvoje gali dirbti aukštųjų technologijų srityje.  

informacija
IBM LIETUVA, UAB
Vadovas: Krzysztof Mieczyslaw Bulaszewski Darbuotojų sk.: 255 2015m . Pajamos: 10 - 20 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką