Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 7d. 12:34

Vienos darbo valandos sąnaudos Lietuvoje per metus padidėjo 10,7 proc.

UAB „Dovista“ gamyklos atidarymas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / UAB „Dovista“ gamyklos atidarymas

Vienos valandos darbo sąnaudos šalies pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, įskaitant ir individualiąsias įmones, trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 10,7 proc., o vien verslo įmonėse – 10,3 procento.

Per ketvirtį – trečiąjį ketvirtį, palyginti su balandžio–birželio mėnesiais – darbo sąnaudos padidėjo 2,2 proc., iš jų verslo įmonėse – 2,1 proc., pranešė Statistikos departamentas.

Per metus vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos augo visų veiklos rūšių įmonėse, įstaigose ir organizacijose, labiausiai žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo įstaigose (16,2 proc.), statybos bei apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veiklos įmonėse (13,3 proc.).

Darbo sąnaudų metinį augimą lėmė nuo sausio 1 dienos padidinta minimalioji mėnesinė alga ir valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų ir biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinis dydis, patikslinti minimalieji pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai kvalifikuotiems biudžetinių įstaigų darbuotojams, nuo gegužės 1 dienos padidintas darbo užmokestis sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, bei kitos priežastys.

Per ketvirtį darbo sąnaudos labiausiai didėjo švietimo įstaigose ir organizacijose bei administracinės ir aptarnavimo veiklos įmonėse (atitinkamai 4,2 proc. ir 3,2 proc.). Darbo sąnaudos mažėjo elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo (4,1 proc.), kitos aptarnavimo veiklos (2,2 proc.), finansinės ir draudimo veiklos (1,8 proc.) bei nekilnojamojo turto operacijų (0,7 proc.) įmonėse.

Vienos dirbtos valandos „bruto“ darbo užmokestis ir išmokos natūra pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse per metus padidėjo 10 proc., iš jų verslo įmonėse – 9,6 procento. Kitos darbo sąnaudos (socialiniai darbdavio įnašai ar įmokos) išaugo 12,7 proc., iš jų verslo įmonėse – 12,1 procento.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką