Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viešbučių ir restoranų vasara negelbsti

Viešbučio kambarys
BFL/Sauliaus Žiūros nuotr. / Viešbučio kambarys
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasaros sezono Lietuvos viešbučių ir restoranų savininkai laukė kaip išsigelbėjimo, tikėdamiesi, kad tuo metu pavyks iš turistų užsidirbti pinigų. Tačiau daugelis jų ir vasaros sezoną baigs pesimistiškai. Sunkmečiu sumažėjus klientų srautui, smarkiai sumažėjo jų pajamos, o pagerėjimo artimiausiu metu nelaukiama.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos viceprezidentas Artūras Vainora sakė, jog situacija viešbučiuose ir restoranuose žymiai prastesnė nei praėjusią vasarą. „Krito kainos, pajamos, sumažėjo turistų srautas“, – 15min.lt aiškino jis.

Sostinėje, pasak jo, viešbučių pajamos smukusios 40–45 procentais. „Analogiška ir restoranų situacija. Viskas susitraukė“, – tikino pašnekovas.

Jo teigimu, sunkiausia viešbučiams ir restoranams atsiskaityti su bankais. Dėl to rinkoje darbo jau neteko apie 40 proc. žmonių, o likusiųjų atlyginimai buvo apkarpyti apie 20 procentų.

Akcijų viliotinis

Restoranų grupės „Fortas“ rinkodaros vadovas Kęstutis Markevičius 15min.lt tikino, kad restoranų verslas patenka į dešimtuką verslų, kuriuos sunkmetis paliečia skaudžiausiai. „Keičiasi svečių įpročiai. Labiau perkami pigesni patiekalai, atsisakoma desertų, puodelio kavos, truputėlį rečiau stengiamasi užsukti į restoranus“, – sakė jis.Liepos viduryje poilsio namuose buvo laisvų vietų. Tai yra neįtikėtina, – sakė I.Veselytė, poilsio namų „Palangos žuvėdra“ administratorė.

Pasak pašnekovo, norėdami išlaikyti klientus restoranai privalo imtis aktyvių rinkodaros veiksmų, siūlyti įvairių nuolaidų. „Sunkmetį lengviau išgyvens restoranų tinklai, o ne pavieniai restoranai“, – pastebėjo K.Markevičius.

Jis sakė, kad antrąjį šių metų ketvirtį jo atstovaujamai restoranų grupei sekėsi geriau nei pirmąjį. „Generuojame panašius klientų srautus kaip ir pernai. Antrojo šių metų ketvirčio pardavimas buvo didesnis už pirmojo apie 10 proc.“, – sakė pašnekovas.

Laukimo stadija

UAB „Vičiūnų restoranų grupė“, valdančios restoranus „Katpėdėlė“, „Charlie Pizza“ ir „Carskoje selo“, direktorius Gediminas Balnis aiškino, kad kavinės šiuo metu išgyvena laukimo stadiją. „Laukiame naujų mokesčių, didės kainos“, – sakė jis.

Vasara, pasak G.Balnio, ganėtinai rami, didelio streso nebuvo. Vis dėlto šį sezoną lyginti su praėjusia vasara jam pasirodė ganėtinai sunku. „Apyvarta sumažėjo apie 20 proc.“, – pastebėjo jis. Pasak direktoriaus, tenka mažinti ir kainas, tad apyvarta mažėja natūraliai.

Prie to prisideda ir mažėjantis klientų skaičius, ir mažiau išlaidaujantys tautiečiai. Pašnekovas aiškino, jog situacija panaši visoje Lietuvoje. „Dar šiek tiek blogės tikrai“, – prognozavo G.Balnis.

Sunkmetis ir pajūryje

Situacija pajūryje irgi nėra gera. Poilsio namų „Palangos žuvėdra“ administratorė Irena Veselytė 15min.lt aiškino, kad sunkmetis pasijuto ir čia. Pašnekovė sakė, kad klientų srautas poilsio namams priklausančiame restorane labai nepakito. „Kas valgė, tas ir valgo“, – tikino ji.

Tačiau, palyginti su praėjusia vasara, poilsio namuose apsistojančių klientų skaičius sumažėjo maždaug 30 procentų. „Liepos viduryje poilsio namuose buvo laisvų vietų. Tai jau yra neįtikėtina“, – aiškino I.Veselytė. Ji pastebėjo, kad poilsiaujančių lietuvių yra mažiau, bet padaugėjo rusų. „Galbūt jiems kainos pasirodė patrauklios“, – svarstė moteris.

Pasak jos, nuo 5 iki 19 proc. padidinus PVM, poilsio namai kainų nedidino, todėl sumažėjo pelnas. „Kito sezono tikimės sulaukti, tačiau nesitikime, kad bus geriau“, – sakė I.Veselytė.

informacija
AMBER FOOD, UAB
Vadovas: Gediminas Balnis Darbuotojų sk.: 1180 2015m . Pajamos: 20 - 30 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką